Вербна неділя. У Миколаєві відбулося богослужіння

Вербна неділя. У Миколаєві відбулося богослужіння

Вербна неділя. У Миколаєві відбулося богослужіння
У Миколаєві віряни зібралися на Богослужіння у Вербну неділю, 9 квітня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві в Кафедральному соборі Касперівської ікони Божої матері дев'ятого квітня відбулося богослужіння. Християни східного обряду святкують Вхід Господній в Єрусалим, або Вербну неділю.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного

Освяченню верби, яке відбулося перед храмом, передувала промова митрополита Миколаївського і Богоявленського Володимира про сутність свята.

"Вербами сьогодні ми вітаємо Христа і висловлюємо йому свою вдячність. Палестина в 63 році (до Різдва Христового — ред.) була завойована римлянами, і була під владою Риму. Сьогодні і наша країна, як бачимо, подібно до Палестини. Теж ворог напав на нас і хоче завоювати. Як і раніше той народ хотів, так і ми сьогодні прагнемо свободи і незалежності, бо ми на своїй землі, у своїй країні", — сказав митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир.

освячення
Освяченню верби передувала промова митрополита. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Порахувати кількість парафіянин на богослужінні й освяченні — важко, але їх було понад 500, можливо, до тисячі, розповів настоятель храму отець Роман.

освячення
Богослужіння. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Богослужіння тривало понад дві години. Далі — освячення гілля верби.

"Освячується Верба як символ того, що і ми сьогодні зустрічаємо Христа, але, дай Боже, щоб ми зустрічали Христа дійсно з розумінням того, що він йде не царювати, а на страждання, і співстраждати йому. Із сьогоднішньою неділею починається вступ до одного з особливих тижнів посту, який називається Страсним тижнем", — сказав священнослужитель храму Протоієрей Роман.

Вербна неділя. У Миколаєві відбулося богослужіння
Освячують вербові гілля. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Миколаївець Петро прийшов до храму. Чоловік говорить, що Вербна неділя для нього — важливе свято.

"Ми завжди освячуємо воду тут, щоб прийти в дім і освятити його святою водою. І вербу розкласти по всіх кімнатах", — сказав Петро.

16 квітня християни східного обряду святкуватимуть Великдень.

Що відомо

  • Дев'ятого квітня християни східного циклу відзначають християнське свято – Вхід Господній в Єрусалим. За традицією люди несуть до храму вербові галузки й вітають один одного: "Не я б’ю – верба б’є, за тиждень – Великдень!", розповіла етнологиня Леся Горошко-Погорецька.
  • У 2023 році християни західного обряду святкую Великдень 9 квітня, а східного — за тиждень, 16 квітня. Релігієзнавць та директор ГО "Центр релігійної безпеки" Дмитро Горєв розповів, як вираховують дати святкування.

Читайте також

У Миколаєві християни західного циклу відзначають Великдень

Психологія поєднана з історією. Миколаївці можуть долучитися до гри-консультації "Сакральне місто"

У Миколаєві на виставці "Великдень" свої роботи представили 16 майстрів і художників

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок