Догляд вдома. На Кіровоградщині соцпрацівники Червоного Хреста допомагають самотнім людям

Догляд вдома. На Кіровоградщині соцпрацівники Червоного Хреста допомагають самотнім людям

Догляд вдома. На Кіровоградщині соцпрацівники Червоного Хреста допомагають самотнім людям
Cоціальні працівники Червоного Хреста доглядають за самотніми. с. Обознівка Кропивницький район. . Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області соціальні працівники Червоного Хреста взяли під опіку більше трьох з половиною сотень людей. Вони – учасники проєкту "Догляд вдома", розповіла Суспільному його регіональна координаторка Світлана Бондарчук. Соціальні працівники прибирають у помешканні, готують їжу, оплачують комунальні послуги. Надають підтримку тим, хто не стоїть на супроводі у державних центрах соціального обслуговування.

За словами Світлани Бондарчук, у проєкті "Догляд вдома" задіяні 31 село Кіровоградської області та міста Кропивницький, Олександрія, Знам'янка. Фінансується проєкт за підтримки данського Червоного Хреста. Нині 57 соціальних працівників обслуговують 358 підопічних. У березні було 288 людей. Проєкт діє з липня 2022 року: "Ми беремо на супровід тих людей, хто не стоїть в терцентрі, в кого діти не проживають поряд і протягом доби не можуть приїхати до батьків. В пріоритеті – літні люди, діті яких воюють, загинули або зникли безвісти".

Планують, що з травня до проєкту долучаться ще 15 соціальних працівників.

Соціальна працівниця Вікторія Шпунт – учасниця проєкту товариства Червоного Хреста "Догляд вдома". У товаристві працює рік. Зі слів жінки, допомагати людям – її покликання: "Є такі люди, які пересуваються за допомогою палички, є більш мобільні, які пересуваються добре, але на далекі відстані не можуть йти. Допомагаю по господарству, на городі, ношу воду з криниці, бо в деяких немає водопроводу в будинку".

Вікторія Шпунт працює в селах Обознівка та Катеринівка Кропивницького району. Відвідує шістьох підопічних тричі на тиждень. Це люди, які лишились самі. Один з них – 64-річний Анатолій Лапшик: "Я її чекаю, як Бога. У мене проблеми з ногами. Вона приносить замовлення з магазину, гуманітарну допомогу, порається по господарству".

Марії Сєміховій – 82 роки. З її слів, рідних у селі немає. У магазин чи аптеку сама не дійде: "Дуже добре, що Вікторія до мене приходить. Вона і водички принесе, і медикаменти купить. Так звикла до не. Кажу – ти моя дитина, дочка".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок