Періоди посухи та нестійкої погоди з грозами. Синоптики дали прогноз на липень

Періоди посухи та нестійкої погоди з грозами. Синоптики дали прогноз на липень

Періоди посухи та нестійкої погоди з грозами. Синоптики дали прогноз на липень
. УНІАН

Погода в липні буде нестабільною. Синоптики прогнозують зливи, шквали та грози, які змінюватимуть періоди посухи. У липні 2020 року середня місячна температура в Україні очікується в межах 20-25 градусів тепла, подекуди може піднятись до 41 градусу.

"Липень — найтепліший місяць року з періодами нестійкої погоди з грозами, шквалами й зливами та жаркими посушливими періодами", — зазначили в Укргідрометцентрі.

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 36-95 мм, в Карпатському регіоні 104-165 мм, що в межах середніх багаторічних значень. За даними спостережень, середня місячна температура повітря складає 17-22 градусів тепла, на півдні до 24 градусів тепла, в гірських районах 11-16 градусів тепла.

Читайте також: Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

Абсолютний максимум температури повітря становить 31-39,7 градуса тепла, у Харківській, Луганській, Херсонській та Одеській областях місцями 40-41 градусів тепла, в гірських районах 24-30 градусів тепла, абсолютний мінімум — 2-11 градусів тепла, в Карпатах 0-1 градусів тепла.

Середня місячна кількість опадів становить 29-102 мм, в Карпатах, на Прикарпатті, Тернопільській та Хмельницькій областях 103-184 мм.

Що відомо

  • Від 22 червня чотири області західної України охопили паводки. Синоптик із закарпатського обласного центру з гідрометеорології розповів, що не було жодних шансів уникнути затоплення територій і розповів про причини негоди.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
  • 30 травня кількість опадів у Києві побила 129-річний рекорд, а дощовий травень загалом допоміг ліквідувати нестачу опадів, яка тривала вже рік.
На початок