Після полону продовжує службу: військову медикиню з Черкащини нагородили орденом

Після полону продовжує службу: військову медикиню з Черкащини нагородили орденом

Ексклюзивно
Після полону продовжує службу: військову медикиню з Черкащини нагородили орденом
Фото надане Мариною Голінько

Військову медикиню з Черкащини Марину Голінько, яка у жовтні 2022 року повернулася додому з російського полону, нагородили орденом "За мужність" II ступеня.

Нагороду 28-річна офіцерка медичної служби Марина Голінько отримала за теперішнім місцем служби, розповіла вона у коментарі Суспільному.

Орден Марині вручив начальник Одеського військово-морського ліцею 4 квітня, де вона нині проходить службу. Указ про нагородження президент України підписав ще в грудні 2022 року.

Медикиня пів року була в полоні. Потрапила туди з Маріуполя, де рятувала військових під обстрілами. Потім разом із ними потрапила до російського полону. За пів року змінила п’ять колоній. Повернулася в Україну разом зі 107 українками у ході масштабного обміну полоненими у жовтні. Нині ж продовжує службу, працює з курсантами. Таку роботу Марина називає реабілітацією.

"Це зовсім інша атмосфера. Мені подобається, це своєрідна реабілітація. Робота, звісно, є завжди, бо це діти, але в цілому все добре. Адаптовуюсь до нових реалій", — зазначила вона.

Ставлення до неї після полону дещо змінилося:

"Відчуваю від усіх доброзичливість. Я сама по собі позитивна людина, тому все добре. Люди сприймають з розумінням мене".

Зателефонувала мамі: повернули додому 28-річну військову медикиню з Черкащини

Це вже друга нагорода за мужність, яку тримала медикиня. Після повернення з полону їй вручили орден "За мужність" III ступеня.

Після повернення з полону ми поспілкувалися з Мариною Голінько про її життя у неволі.

Що відомо

  • Про масштабний обмін полоненими у жовтні 2022 року повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Всього тоді додому вдалося повернути 108 українських жінок.
  • Зі слів Андрія Єрмака, це був перший цілковито жіночий обмін. У полоні перебували мами та доньки, яких дуже чекали рідні. 37 евакуйованих з "Азовсталі", 11 офіцерів, 85 — рядових та сержантів. Із них — 35 захисниць із ЗСУ, 32 — ВМС, 12 — ТРо, 8 — НГУ, включно з 2 із "Азову", 5 — ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних. Серед звільнених були дівчата, незаконно ув‘язнені в окупованих районах Донецької та Луганської областей, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. "Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», яка виражалась в перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» та «тероризм»", — зазначив керівник Офісу президента.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок