Як українці ставляться до ЄС, ООН і НАТО — опитування

Як українці ставляться до ЄС, ООН і НАТО — опитування

Опитування
Люди тримають прапор України
. Українці тримають державний прапор, Київ, 28 липня, 2022 рік. Фото: Уніан

Переважна частина українців, з-поміж міжнародних організацій та об’єднань позитивно ставиться до Європейського Союзу – 89%, НАТО – 79% та ООН – 70%.

Про це під час презентації соціологічного опитування повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

"З-поміж міжнародних організацій та об’єднань більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до Європейського Союзу – 89%, НАТО – 79%, ООН – 70%, Міжнародного валютного фонду – 64,5%, Міжнародного комітету Червоного Хреста – 63%, ОБСЄ – 58%", — сказав Андрій Биченко.

За результатами опитування, відносна більшість громадян позитивно ставиться до МАГАТЕ – 48%. Переважає негативне ставлення до СНДСпівдружність Незалежних Держав — регіональна міжнародна організація Азії та східної Європи до якої входить низка пострадянських країн. СНД заохочує співпрацю в економічних, політичних і військових справах і має певні повноваження щодо координації торгівлі, фінансів, законотворчості та безпеки. – 65% ставляться до неї негативно.

У дослідженні взяло участь 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян. Опитування проведене в лютому-березні 2023 року соціологічною службою Центру Разумкова в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких відбуваються бойові дії.

Читайте також

Понад 90% громадян вірять у перемогу України — опитування

Як українці ставляться до колишніх президентів — опитування

В Україні зріс рівень оптимізму — опитування Центру Разумкова

За пів року в українців ще більше зросла довіра до ЗСУ та президента — опитування

На початок