Як українці ставляться до колишніх президентів — опитування

Як українці ставляться до колишніх президентів — опитування

Опитування
Як українці ставляться до колишніх президентів — опитування
Адміністрація президента України на вул. Банковій у Києві, 2014 рік. Фото: Уніан

Ставлення до колишніх президентів України серед громадян не є однорідним. Частина сприймають їх позитивно, частина – негативно. Серед попередніх президентів українці найкраще ставляться до Леоніда Кравчука та Віктора Ющенка, найгірше — до Віктора Януковича та Петра Порошенка.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

  • до Леоніда Кравчука позитивне ставлення мають 55%, негативне – 38%
  • до Леоніда Кучми позитивно ставляться 45%, негативно – 50%
  • до Віктора Ющенка позитивно ставляться 53%, негативно – 42%
  • до Віктора Януковича позитивно ставляться 7%, негативно – 91%
  • до Петра Порошенка позитивно ставляться 39%, негативно – 57%

У дослідженні зазначається, що ставлення до попередніх президентів дещо відрізняється залежно від статі, рівня освіти, фінансового становища та основного місця проживання.

Зокрема відсоток тих, хто позитивно ставиться до Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми, трохи більший серед жінок, аніж серед чоловіків.

"Серед жінок до Леоніда Кравчука позитивно ставляться 60%, до Леоніда Кучми – 48%, серед чоловіків позитивне ставлення до Леоніда Кравчука мають 49%, Леоніда Кучми – 41%. Водночас серед чоловіків дещо більше тих, хто має позитивне ставлення Петра Порошенка — 42%, аніж серед жінок — 36%", — йдеться у дослідженні КМІС.

Люди із вищою освітою в середньому мають дещо більш позитивне ставлення до Леоніда Кравчука, Віктора Ющенка та Петра Порошенка.

До Віктора Ющенка та Петра Порошенка також трохи частіше позитивне ставлення мають люди із вищим рівнем доходів, аніж ті, хто за самооцінкою фінансового становища має нижчий рівень достатку.

За місцем проживання, до Віктора Ющенка та Петра Порошенка дещо краще ставляться жителі західних та центральних регіонів. До Леоніда Кучми та Віктора Януковича – східних та південних областей.

Опитування проводилося 19-27 січня 2023 року методом телефонного інтерв’ю. Були опитані 2004 респонденти. Застосовувалась випадкова вибірка номерів мобільних телефонів, згенерованих випадковим чином (random digit dialing). Вибірка дослідження репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старших). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,2% для показників, близьких до 50%.

Читайте також

За пів року в українців ще більше зросла довіра до ЗСУ та президента — опитування

В Україні зріс рівень оптимізму — опитування Центру Разумкова

Що робили українці в день повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого — опитування Суспільного

Вибір редакції

На початок