Країни-члени НАТО збільшать бюджет фінансування оборонного сектору — Столтенберг

Країни-члени НАТО збільшать бюджет фінансування оборонного сектору — Столтенберг

Країни-члени НАТО збільшать бюджет фінансування оборонного сектору — Столтенберг
. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на саміті НАТО у Брюсселі, Бельгія, 4 квітня 2023 року, фото: AP

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг під час відкриття другого дня саміту НАТО заявив, що країни-члени планують збільшити бюджет фінансування оборонного сектору на тлі російської агресії.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Президент Путін не готується до миру, він готується воювати і далі. Учора я обговорив з паном Кулебою, і наголосив, що НАТО об'єднані у нашому рішенні підтримувати і посилювати нашу допомогу. Ми маємо дати Україні все чого вона потребує на полі бою, щоб вона перемогла як суверенна незалежна країна", — зазначив Столтенберг.

Крім того, за його словами, НАТО продовжуватиме підтримувати інших партнерів, які зіткнулись з тиском від Росії, зокрема Молдову, Грузію, а також Боснію та Герцоговину.

"Ми не можемо сприймати нашу безпеку як належне, тому ми повинні інвестувати більше в нашу оборону. На Вільнюському саміті союзники домовляться про нову угоду щодо інвестицій в оборону з мінімальними інвестиціями в оборону 2% ВВП", — підсумував генсекретар.

НАТО. Усі новини

Раніше Столтенберг заявляв, що важливо не допустити замороження лінії фронту там, де вона пролягає зараз, адже перемовини та завершення війни можливе лише за умови збереження суверенітету України та звільнення окупованих територій.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба своєю чергою повідомив, що за результатами засідання 4 квітня збільшено бюджет НАТО на фінансування проєктів для України, а також пришвидшено постачання декількох типів зброї для Сил оборони України.

Читайте також

НАТО зараз не розміщуватиме бойові групи у Фінляндії — Bloomberg

Позиція НАТО щодо членства України залишається незмінною — генсек

Дивіться також: Фінляндія стала членом НАТО: перші заяви та церемонія у Брюсселі. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
На початок