Позиція НАТО щодо членства України залишається незмінною — генсек

Позиція НАТО щодо членства України залишається незмінною — генсек

Доповнено
Столтеберг і Кулеба
. Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою перед виступом на прес-конференції під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі, 4 квітня 2023 р. Фото: АР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 4 квітня заявив, що позиція Альянсу щодо членства України залишається незмінною.

Про це Столтенберг сказав на пресконференції у Брюсселі за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, передає кореспондентка Суспільного.

"Україна стане членом Альянсу, про це було заявлено знову і знову на самітах НАТО. Водночас ми всі розуміємо, що для того, щоб досягти якогось значущого прогресу в цьому питанні першим кроком є забезпечення того, щоб Україна утвердилася як суверенна, незалежна держава. І саме тому члени і партнери НАТО надають безпрецедентний рівень підтримки", — сказав він.

Столтенберг додав, що саме тому країни продовжують підтримувати України у боротьбі з агресією Росії.

"Ми продовжуватимемо це робити, саме тому ми перебуваємо в постійному, тісному контакті з українцями, а також проводимо навчання, і члени Альянсу сьогодні оголосили про додаткову підтримку України, щоб забезпечити утвердження України як суверенної, незалежної держави, що є передумовою для будь-якої змістовної дискусії про майбутнє членство в НАТО", — додав Столтенберг.

НАТО. Усі новини

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що під час засідання Комісії Україна-НАТО відбулася відверта розмова з приводу позиції деяких країн, що "членство України в Альянсі не на часі".

"Ми мали відверту розмову на цю тему і в буквальному сенсі сказали все, що думаємо. Тепер союзники мають між собою це обговорити і нарешті вийти на чіткий результат, який буде досягнуто під час саміту у Вільнюсі", — сказав глава української дипломатії.

Саміт НАТО у Вільнюсі відбудеться 11-12 липня. На саміт НАТО у Вільнюсі у липні також запрошені глави держав та урядів партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні – Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії та Австралії, додав Столтенберг.

За словами Кулеби, його основним меседжем до членів Альянсу було те, що Вільнюс 2023 року буде нагодою виправити помилки Бухареста 2008 року. На переконання міністра, сьогодні дискусія була виведена на новий рівень.

Як відомо, у 2008 році під час саміту у Бухаресті Альянс вирішив, що поки що не пропонуватиме членство Грузії та Україні.

Кулеба підкреслив, що Київ однозначно прагнутиме членства в Альянсі, і позиція, що єдиним шляхом гарантування євроатлантичної безпеки є повноцінне членство України в НАТО, пролунала на сьогоднішніх зустрічах.

У контексті майбутнього саміту Альянсу у Вільнюсі міністр зазначив: "Ми не шукаємо рішення, які констатують поточний стан відносин. Коротше кажучи, без дипломатії, повторення вкотре, що двері в НАТО залишаються відкритими – цього буде недостатньо".

4 квітня в Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Завтра міністри обговорять зміцнення співробітництва з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За словами Кулеби, за результатами засідання 4 квітня збільшили бюджет НАТО на фінансування проєктів для України, а також пришвидшили постачання декількох типів зброї для Сил оборони України.

Читайте також

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

5 головних новин 4 квітня
На початок