НАТО зараз не розміщуватиме бойові групи у Фінляндії — Bloomberg

НАТО зараз не розміщуватиме бойові групи у Фінляндії — Bloomberg

ЗМІ
Генсек НАТО Столтенберг і президент Фінляндії Нііністьо, прийняття в НАТО, 4 квітня 2023
. Генсек НАТО Єнс Столтенберг та президент Фінляндії Саулі Нііністьо на церемонії прийняття країни в НАТО, 4 квітня 2023 року. Фото: Роксолана Лісовська / Суспільне

З огляду на широкі можливості Фінляндії та практику захисту власної території, поки що малоймовірно,  що НАТО зараз розмістить бойові групи союзників на території Фінляндії, яка напередодні офіційно стала членом Альянсу. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на знайомих із ситуацією офіційних осіб.

В агентстві нагадали, що оскільки Фінляндія офіційно стала членом НАТО, верховний командувач Альянсу тепер може використовувати країну у своїх військових планах для захисту членів блоку від нападу. Однак НАТО вже створило вісім багатонаціональних бойових груп у Польщі та країнах Балтії — а нещодавно в Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії. Ці бойові групи також можуть збільшуватися до розміру бригади, де і коли це буде потрібно.

Наразі немає планів щодо розгортання бойової групи НАТО у Фінляндії, заявив офіційний представник Альянсу, додавши, що верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО постійно оцінює загрози та може надати таку рекомендацію, якщо вважатиме за необхідне.

Високопоставлений чиновник США також сказав, що американці не очікували побачити бойову групу у Фінляндії і що країна не надавала такого запиту.

4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

"Це чудовий день для Фінляндії. І я хочу бачити, що це також важливий день для НАТО. Безпека та стабільність – це ті елементи, які ми відчуваємо дуже сильно. Ну, ми всі можемо думати, що якщо люди можуть жити в безпечних, стабільних обставинах, це основні елементи щасливого життя. Я думаю, що фіни вже зараз дуже щасливі", — сказав президент Фінляндії Саулі Нііністьо.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 29 червня 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

У серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

НАТО. Усі новини

Читайте також

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

На початок