Лубінець: "У резолюції до Росії йдеться про геноцид українського народу"

Лубінець: "У резолюції до Росії йдеться про геноцид українського народу"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
. Фото: УНІАН

В ухваленій Радою ООН з прав людини резолюції "Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії" щодо продовження мандату Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні ще на рік йдеться про геноцид українського народу та заклик припинити депортацію цивільних та дітей на територію РФ.

Про це заявив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Наголошується, що порушення прав людини в Україні та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії Росії можуть призвести до геноциду, а також важливості Конвенції ООН про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього", — наголосив омбудсман.

Напередодні ООН на рік продовжила мандат Незалежної міжнародної комісії для розслідування всіх порушень міжнародного права у сфері прав людини, міжнародного гуманітарного права та пов'язаних із ними злочинів у контексті російської збройної агресії проти України.

За даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинула 501 дитина і ще майже тисяча дістали поранення. Про це повідомила виконавча директорка фонду Кетрін Рассел.

Читайте також

"Пасує першому квітня" — Боррель про головування Росії в Радбезі ООН

Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

"Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

На початок