Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

Оновлено
Рада безпеки ООН
. Засідання Ради безпеки ООН. Фото: AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав членів Ради Безпеки ООН не дати Росії можливості зловживати головуванням у цьому органі.

"Російське головування у РБ ООН – це ляпас міжнародній спільноті. Я закликаю теперішніх членів Радбезу ООН перешкоджати будь-яким спробам Росії зловживати своїм головуванням. Також нагадаю, що Росія незаконно перебуває у РБ ООН", — написав він у Твіттері.

Читайте також: "Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

Європейський союз протистоятиме будь-яким зловживанням з боку Росії під час її головування в Радбезі ООН. Про це заявив Високий представник Єс з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

"Сьогоднішній перехід до Росії головування в Раді Безпеки ООН підходить для першоквітневого Дня дурня. Попри те, що Росія є постійним членом Ради Безпеки, вона весь час порушує саму суть правових рамок ООН. ЄС протистоятиме будь-яким зловживанням з боку Росії під час її головування", — написав він у Twitter.

6 березня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячного головування Росії у Раді безпеки з квітня.

Раніше Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Дивіться також

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

На початок