"Пасує першому квітня" — Боррель про головування Росії в Радбезі ООН

"Пасує першому квітня" — Боррель про головування Росії в Радбезі ООН

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель
. Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Перехід головування в Раді Безпеки ООН до Росії пасує 1 квітня. Про це написав голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель. Він наголосив, що ЄС виступатиме проти будь-яких зловживань з боку з боку Росії під час головування в ООН.

“Перехід головування в Раді Безпеки ООН до Росії пасує першому квітня. Попри те, що Росія є постійним членом Ради Безпеки, вона постійно порушує саму суть правової бази ООН. ЄС виступатиме проти будь-яких зловживань з боку з боку Росії під час головування в ООН”, — написав Боррель.

6 березня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячного головування Росії у Раді безпеки з квітня.

Раніше Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Дивіться також

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН

На початок