Львова-Бєлова розповіла, як спецслужби РФ не пустили додому українську дитину — Лубінець

Львова-Бєлова розповіла, як спецслужби РФ не пустили додому українську дитину — Лубінець

Лубінець
. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова, щодо якої Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт, публічно повідомила про те, що російські спецслужби завадили повернутися додому українській дитині. Про це вона сказала під час пресконференції для іноземних ЗМІ, повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

"Йдеться про громадянина України, 17-и річного Богдана Єрмохіна, якого російські солдати спочатку вивезли з Маріуполя у Донецьк, а потім в РФ у прийомну сім'ю. При тому, що дитина має в Україні сестру", — написав він у Telegram.

За словами Лубінця, хлопець має громадянство України, а тому, примусове переміщення його на територію РФ "не "порятунок", як це зауважує Львова-Бєлова, а злочин".

"Хлопець намагався самостійно повернутися на Батьківщину. Фактично він доїхав до Білорусі. Однак для того, аби українські діти не мали змоги повернутися додому в Росії залучають спецслужби. Богдана затримали та повернули назад до РФ", — зазначив омбудсман.

Читайте також: Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

За його словами, ця історія — чергове публічне зізнання у викраденні українських дітей і за цей воєнний злочин буде покарання.

"Ми працюємо для цього, та з приводу вищезазначеного факту й подібних випадків, будемо звертатися до компетентних органів", — наголосив Лубінець.

"Крім того, Марія Львова-Бєлова зазначила, що вони навіть підготували спеціальний звіт по роботі цієї, так званої, інституції щодо допомоги дітям, яких "торкнулася" "спеціальна воєнна операція", тобто цинічний напад Росії на нашу державу", — додав він.

Що відомо про вивезених в Росію українських дітей

Наразі українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з окупованих територій до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України, повідомила уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук. За її словами, це не остаточна цифра, загалом йдеться про декілька сотень тисяч вивезених російською владою українських дітей з початку повномасштабного вторгнення.

Уповноважена уточнила, що йдеться не лише про вивезених на територію Росії дітей, але й про примусово переміщених на окуповані території.

Ордер на арешт Путіна за вивезення дітей

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Читайте також

Лубінець обговорив із очільником МЗС Норвегії повернення депортованих в Росію українських дітей

На початок