Лубінець обговорив із очільником МЗС Норвегії повернення депортованих в Росію українських дітей

Лубінець обговорив із очільником МЗС Норвегії повернення депортованих в Росію українських дітей

Лубінець
. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець і міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельд під час зустрічі обговорили питання повернення українських дітей, депортованих до Російської Федерації.

Про це Лубінець написав 18 березня у фейсбуці: "Продовжую роботу в Осло. Разом з командою провели зустріч з міністром закордонних справ Норвегії та з українською громадою, яка проживає в Осло. Розповіли про виклики в роботі інституції уповноваженого під час збройної агресії росії проти України", — ідеться у повідомленні.

388 день війни. Онлайн

За його словами, "обговорили питання, що стосуються допомоги Україні. Зокрема проблематику повернення українських дітей, яких було депортовано до рф".

Лубінець поінформував, що лише за офіційними даними їх 16 226. Також він звернув увагу на проблему повернення військовополонених та цивільних заручників.

Омбудсмен подякував за потужну допомогу й підтримку Норвегії. Нагадаємо, напередодні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор Костін.

На початок