Як звичайна коронавірусна інфекція: у МОЗ розказали про новий підвид COVID-19 "Кракен"

Як звичайна коронавірусна інфекція: у МОЗ розказали про новий підвид COVID-19 "Кракен"

Як звичайна коронавірусна інфекція: у МОЗ розказали про новий підвид COVID-19 "Кракен"
Головний санітарний лікар Ігор Кузін, фото: Суспільне

Новий штам COVID-19 "Кракен" передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг важчий чи призводить до збільшення смертності, немає. Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, "Кракен” має є певні вірусологічні та імунологічні особливості. Цей підвид COVID-19 найефективніше уникає відповіді від імунітету. Також він значно швидше передається ніж "Омікрон". Наприклад у США, де чітко фіксуються випадки зараження, він призвів до зростання захворюваності від одного до майже 8% за три тижні.

"Стосовно його особливостей, то специфічних симптомів у нього немає, він перебігає як звичайна коронавірусна інфекція. Це єдині його особливості, але зараз якихось переконливих доказів того, що він може протікати в важчій формі, що він є агресивним чи викликає більше показників смертності чи може викликати більший відсоток саме супутніх станів, – такої інформації немає. Але наукові дослідження тривають", – сказав Кузін.

Головний санітарний лікар зазначив, що з 2021 року в Україні проводиться секвенування геному COVID-19, щоб виявити, які типи коронавірусу циркулюють Україною. І зараз на базі Центру громадського здоров’я вже було проведено 900 таких досліджень. В 2023 році цю мережу для проведення досліджень планують розширити.

Також Кузін додав, що нині в Україні фіксується 12 підтипів "Омікрону". І чим довше він буде циркулювати, тим більше його підвидів буде виявлятися в Україні.

Що відомо про перший випадок інфікування COVID-19 “Кракен”

23 січня дослідженням був виявлений перший випадок інфікування “Кракеном”. Вірус зафіксували у Сумській області у чоловіка, який не виїжджав за межі України. У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що зараз цей пацієнт повністю одужав і вже перебуває вдома. Наразі це перший і єдиний лабораторно підтверджений випадок "Кракену" в країні. МОЗ і надалі буде спостерігати за циркуляцією цього штаму.

Читайте також

В Україні збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей — Кузін

На початок