МВФ погіршив прогноз для світової економіки

МВФ погіршив прогноз для світової економіки

МВФ погіршив прогноз для світової економіки

Міжнародний валютний фонд погіршив свій прогноз глобального економічного зростання на поточний та наступний роки через пандемію коронавірусу.

У Фонді очікують на цьогорічне скорочення економіки у 4,9%, що на 1,9% нижче за попередній прогноз.

"Пандемія COVID-19 мала більш негативний вплив на активність у першій половині 2020 року, ніж передбачалося, тому відновлення буде більш поступовим, ніж прогнозувалося раніше. У 2021 році світове зростання прогнозується на рівні 5,4 відсотка. В цілому це призведе до того, що ВВП у 2021 році приблизно на 6,5% нижче, ніж у прогнозах станом на січень 2020 року", - повідомляється на сайті МВФ.

Зокрема, у МВФ вважають, що цього року економіка США скоротиться на 8%, Німеччини – на 7,8%, Франції – на 12,5%, Великої Британії – 10,2%, Індії – 4,5%, Бразилії – 9,1%, Японії – 5,8%. Натомість китайська економіка має зрости на 1%.

Наступного року у МВФ очікують на відновлення зростання економік країн світу. Зокрема, ВВП США має зрости на 4,5%, Німеччини – на 5,4%, – на 7,3% Великої Британії – на 6,3%, Японії – на 2,4%, Китаю – на 8,2%.

Що відомо

  • Міжнародний валютний фонд спрогнозував для України зниження курсу національної валюти у 2020 році до рівня 30 гривень за долар.
  • Раніше МВФ погіршив прогноз падіння українського внутрішнього валового продукту у 2020 році, збільшивши його до 8,2%.
  • Також фонд прогнозує зростання зовнішнього боргу України до 93 мільярдів доларів.
  • У квітні Міжнародний валютний фонд прогнозував падіння показника реального внутрішнього валового продукту в Україні у 2020 році на 7,7%. Водночас вже у 2021-му МВФ очікував на зростання український ВВП на 3,6%.
  • У Міністерстві економіки оцінили скорочення темпів зростання ВВП у період із січня по квітень 2020 року у 5%. Як підкреслюють в установі, такі показники відповідають прогнозу.
  • Міжнародний валютний фонд 9 червня схвалив нову кредитну програму Stand-by для України обсягом у 5 мільярдів доларів.
  • МВФ оприлюднив текст меморандуму по новій програмі Stand-By, у якому містяться вимоги, яких повинен буде дотримуватися уряд України до 2021 року, а також основні заходи, які повинна виконати держава для отримання наступних траншів за програмою.
  • Україна повністю отримала 2,1 мільярда доларів першого траншу від Міжнародного валютного фонду.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди