На Тернопільщині рятували кажанів

На Тернопільщині рятували кажанів

На Тернопільщині рятували кажанів
Фото: НПП "Дністровський каньйон"

У Заліщиках комунальники проводили весняну обрізку дерев. З дупла дерева випали 12 кажанів – вечірниць дозірних. Співробітники НПП "Дністровський каньйон" надали допомогу тваринам, чия зимівля перервалась. Про це повідомили на сторінці природного парку.

"Закликаємо рятувати кажанів у разі аварійних ситуацій, щоб вони потім віддячили людям, зменшуючи кількість набридливих літніх кровопивць – комарів та москітів. На фоні пандемії Covid-19 у людей підсилилась і так існуюча хіроптерофобія – це страх перед кажанами. Але насправді кажани для нас не є такими небезпечними. До того ж всі види кажанів, що поширені на території нашої країни, занесені до національної Червоної книги та потребують охорони. Кажани відіграють важливу роль у функціонуванні екосистеми, вони є єдиними ссавцями, здатними до польоту. Ці рукокрилі знищують шкідливих комах лісогосподарських структур і тих, що завдають шкоди саме людям", – каже молодша наукова співробітниця Лілія Гривул.

На Тернопільщині врятували кажанів
Кажани. Фото: НПП "Дністровський каньйон"

Жінка розповіла, як потрібно діяти, якщо знайшли кажана. ⠀⠀⠀ "Ніколи не беріть кажана голими руками, краще одягніть товсті рукавички. Обережно візьміть тварину та посадіть до коробки. Якщо ви знайшли кажана у теплий період року, випустіть його на вулицю ввечері або вночі. Якщо на вулиці мінусова температура, випускати кажана не можна. У такому випадку найоптимальнішою допомогою буде передача знайденої тваринки фахівцям. Запропонуйте йому воду з шприца зі знятою голкою, або з ложки, піднісши її до рота тварини. Зважте кажана. Визначте вид. Якщо його вага нижче норми, то його слід підгодовувати протягом 7-10 днів. Для рудої вечірниці це 30 грамів, для пізнього кажана – 27 грамів, для нетопира середземноморського – 8 грамів, двоколірного лилика – 14 грамів, вуханя – 12 грамів".

На Тернопільщині врятували кажанів
Кажанів помістили у коробку. Фото: НПП "Дністровський каньйон"

Молодша наукова співробітниця повідомила, що найкраще для годування кажанів підійдуть личинки жуків, бананові цвіркуни, таргани. "Помістіть кажана в холод, у теплі кажан спалює свої жирові запаси, за рахунок яких буде зимувати. Якщо кажан, знайдений взимку, дожив до весни, то з настанням перших стабільно теплих ночей (при температурі повітря вище нуля) його можна випускати на волю".

На Тернопільщині врятували кажанів
Зважування кажанів. Фото: НПП "Дністровський каньйон"

Читайте також

Вибір редакції

На початок