2 квітня — річниця звільнення Київщини

2 квітня — річниця звільнення Київщини

2 квітня — річниця звільнення Київщини
Українські воїни в Ірпені, 1 квітня 2022 року. Фото: Metin Aktas / Anadolu Agency via Getty Images

2 квітня виповнюється рік з часу деокупації Київщини від військ РФ. Спільними діями Сил оборони, добровольців, волонтерів та місцевих вдалося дати відсіч окупаційній армії і визволити регіон.

Як нагадали у Київській обласній військовій адміністрації, наприкінці лютого минулого року Київська область одна з перших прийняла на себе удар російської армії. Колони військ РФ ішли на українську столицю з півночі. Військові дії на Київщині тривали понад місяць. 15 територіальних громад Вишгородського, Бучанського та Броварського районів опинилися під окупацією – це 270 населених пунктів області. 2 квітня 2022 року українці дізналися, що Київщина звільнена від російських солдатів.

Як зауважили в КОВА, після себе росіяни залишили руїни, катівні та могили. За час окупації загинули 1370 жителів Київщини, 714 з них були закатовані.

"Завжди пам’ятатимемо героїчний опір Збройних Сил України, тероборонців, місцевих жителів, які пліч-о-пліч з військовими стали на захист держави. Ніколи не забудемо подвиг Героїв, які поклали власне життя за свободу та незалежність України. Наші населені пункти стали містами Героїв — містами конкретних людей, які проявили сміливість, допомагали вистояти один одному і державі", — зазначили в КОВА.

У Telegram-каналі Київської ОВА також показали кадри звільнення населених пунктів регіону від російських окупантів.

Що відомо про визволення Київщини від військ армії РФ

28 березня минулого року українські військові звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ.

Генштаб ЗСУ 1 квітня 2022 року заявив, що війська РФ, зазнавши значних втрат в особовому складі та техніці, тимчасово відмовилися від блокування та захоплення Києва.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук 1 квітня 2022 року заявив, що місто повністю звільнене від російських військ завдяки діям українських Збройних сил.

2 квітня 2022 року заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що уся Київська область звільнена від російських окупантів.

Правоохоронні органи України відновили свою роботу у звільнених населених пунктах Київщини, зокрема в Бучі, Іванкові та Славутичі.

Читайте також

Могили у дворах, "Урагани", вирішальний бій — річниця звільнення Київщини у світлинах фотографа Суспільного

Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного

Зниклі цивільні та військові на Київщині: які складнощі в пошуку людей

Вибір редакції

На початок