Майже 150 тернополян та гостей міста долучилися до участі у проєкті Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я "Здорова прогулянка". Захід відбувся на набережній Тернопільського ставу. Про це розповіла Суспільному координаторка проєкту Ірина Мусса.
За її словами, люди вчилися скандинавської ходьби, мали змогу перевірити стан здоров’я, вакцинуватися та отримати навички з надання першої домедичної допомоги.

"Сто учасників у нас зареєструвалися онлайн, але багато хто просто прогулювався й заодно долучився до заходів. Здебільшого це люди похилого віку, але вони активні, цікавляться здоровим способом життя, люблять пробувати щось нове".

До участі у скандинавській ході зареєструвалася Еля Христенко. Жінка розповідає, до Тернополя переїхала з Луганщини на початку війни.

"Скандинавською ходьбою не займалася, але якщо така нагода випала, то чому б не спробувати себе в цьому виді спорту? Видали палички. В навушниках тренер розповідав, як треба правильно пересуватися. Спорт важливий, здоров’я важливе, тим паче, що маємо надію повернутися. Треба бути сильною".

Перед початком "Здорової прогулянки" – інструктаж.
"Виставляємо палички перед собою, кут 90 градусів. Рука зігнута в лікті, чобіток на паличці дивиться назад. Насадку одягаємо, як рукавички. Крокуємо з п’яточки на носочок, і навхрест у нас ручки й ніжки йдуть, права нога, ліва рука. І навпаки".
Освоювати навички скандинавської ходьби учасникам заходу допомагає інструкторка Світлана Полякова.

"Скандинавська хода – це така активність, яка майже не має протипоказань. Це те, що дає рухливість, фізичні навантаження, а відтак – здоров’я. Треба ходити правильно. Є спеціальна техніка, згідно з якою задіюється більше внутрішніх м’язів, тоді користь стовідсоткова".
Серед учасників "Здорової прогулянки" – 72-річна тернополянка Марія Лук’янська. Жінка теж вирішила зайнятися скандинавською ходьбою.

"Я не є здорова, в мене грижі в хребті. Сама займаюся деякими вправами, але чую відгуки, що така ходьба допомагає більше, тому мене зацікавило".
Підтримати бабусю прийшов восьмирічний Дмитро.
"Куди бабуся, туди і я".

Прогулянка скандинавською ходьбою тривала 20 хвилин. Учасники вирушили від причалу, пройшли набережною вздовж парку Шевченка та повернулися. Однією з перших цю дистанцію пройшла 70-річна Наталія Холодарь. На такій прогулянці до цього вона ще не бувала.

"Мені дуже цікаво, я з задоволенням пройшлася. Група тут збирається щонеділі. Думаю, буду відвідувати. Це дуже добре. Такі заняття відновлюють правильний кровообіг та дихання".
Читайте також
- Тернопільщина – перша область, де втілюють програму "Здорова Україна"