Тернопільщина стала першою областю, де почали впроваджувати програму "Здорова Україна". Ця програма передбачає заняття різними видами спорту в школах. Вчитель-методист Любомир Бенцал розповів, як зараз проводять уроки фізкультури і як відрізняються заняття за програмою НУШ.
"Я зацікавився фізкультурою в початкових класах. Після того, пішов на карате на свій гурток і тепер я стараюся тримати свою фізичну підготовку, щоб бути сильнішим", – говорить учень Тернопільської школи №8 Дмитро Палій.

Старшокласники на заняттях з фізкультури займаються за відповідною програмою. Вони починають із пробіжки, розминки, здають нормативи, на вибір грають ігри. Про це розповів вчитель фізкультури Тернопільської школи №8 Володимир Лесик.
"Чи загальна зарядка йде у нас, розминочка, ми даємо багато різноманітних вправ, щоб більше діти рухалися".

Володимир Лесик говорить, щоб запропонувати учням більше активностей, школам потрібен відповідний спортивний інвентар.
"Якщо є хороша наповнюваність інвентарем школи, тоді є більше можливостей реалізовуватися тим чи іншим методам на уроці. Більша щільність уроку просто. Якщо менше інвентаря, тоді приходиться виходити з тієї, чи іншої ситуації. як вже складається".

Вчитель-методист Любомир Бенцал говорить, що фізкультура за програмою нової української школи охоплює багато видів спорту. Наразі за нею навчаються учні 5 класів.
"Є традиційний спосіб проведення уроків фізичної культури, де перед початком навчального року діти набирають певні модулі, які вони можуть, якими вони хочуть займатися. А в новій українській школі стало там набагато цікавіше, бо модулів стало дуже багато. Їх стало понад 64. І також вчитель пропонує дітям, якими модулями вони хочуть займатися".

За словами, Любомира Бенцала, у тернопільській спеціалізованій школі №3 обрали 12 модулів. Серед них: флорбол, легка атлетика, баскетбол, футбол, фрізбі, чирлідінг.
"Складно зараз, але вчителі пробують. В них це виходить. Але ви повинні зрозуміти, що насамперед, все залежить від матеріальної бази. А вихід з положення у нас є самостійний. Для прикладу, я виготовляю з пропіленових труб ворота, бар'єри. Вчителі мені кафедри допомагають. І до кожного модуля ми можемо виготовити певний інвентар. Деякий інвентар ми купляємо".

Одним із модулів у новій українській школі є змагання "Cool Games", каже Любомир Бенцал. Це естафети. У них беруть участь усі діти на уроках, а ті, кому вдається найкраще – можуть представити свою школу на змаганнях. Зараз триває тернопільський міський етап цих змагань.
У них бере участь семикласниця Оксана Даньчак. Дівчина розминається перед першою естафетою.
"Я, наприклад, зараз розминаю ноги, щоб мати швидкість. Щоб ноги могли працювати, коли буду виконувати певну естафету. І взагалі підготовка, там розминка – це обов'язково для будь-яких змагань".

Антоніна Журихіна на "Кул Геймс" у команді тернопільської школи №4. Дівчина навчається в 6 класі.
"Я люблю уроки фізкультури через те, що можна пограти волейбол, баскетбол, деколи можна побігати. А я люблю рухливі всякі вправи".

Вчитель фізкультури з 4 школи Тернополя Олег Клапач займається зі своїми учнями у перерві між естафетами. Чоловік каже, незалежно, за якою програмою навчаються діти, головне в уроках фізкультури – зацікавити їх займатися спортом.
"Сучасні школярі змінили ігри на спілкування в месенджерах, а м’яч — на гаджет. За таких обставин уроки фізкультури мають важливу місію — донести до свідомості учнів користь рухової активності та зацікавити їх різноманіттям фізичних вправ, ігор використовуючи інноваційні підходи для цього та наявну сучасну навчальну програму НУШ. Наша ціль призвичаїти школярів до фізичної активності, здорового способу життя та піклування про своє тіло. Тому, уроки з фізичної культури у нашій школі різноманітні, цікаві та насичені позитивними емоціями та враженнями".
Адже, фізкультура допомагає школярам гармонійно розвиватися та підвищувати можливості організму.".



Читайте також
- Бадмінтон, регбі, флорбол: у школах Тернопільщини запроваджують новий проєкт