Російські війська відчувають "снарядний голод" на Кінбурнському півострові — пресцентр ОК "Південь"

Російські війська відчувають "снарядний голод" на Кінбурнському півострові — пресцентр ОК "Південь"

Російські війська відчувають "снарядний голод" на Кінбурнському півострові — пресцентр ОК "Південь"
Ілюстративне фото: УНІАН

На території Миколаївщини протягом 31 березня та станом на ранок 1 квітня не зафіксовано обстрілів. Сили оборони України продуктивно стабілізують ситуацію в напрямку Кінбурнського півострову. Російські війська відчувають там "снарядний голод".

Про це в телемарафоні "Єдині новини" повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони "Півдня" Наталія Гуменюк.

За словами Наталії Гуменюк, на західній частині Кінбурнської коси станом на перше квітня зменшилася кількість російських військ.

"Наша продуктивна робота по Кінбурнській косі має хороші результати, зокрема за минулу добу жодного обстрілу навіть в акваторії Дніпро-Бузького лиману не було. Це говорить про те, що у ворога дійсно суттєвий голод боєприпасів на тій ділянці місцевості", — розповіла Наталія Гуменюк.

Впевнена, що дуже скоро ми будемо говорити про позитивний результат бойової роботи

Українські військові намагаються брати під контроль не тільки частини самого півострова, а й сполучення з материком, звідки армії РФ підтягує боєприпаси.

"Військовим РФ важко туди підтягувати резерви навіть вже тому, що ми намагаємося брати під контроль не тільки частини самого півострова, а й сполучення з материком, там, де ворог використовує ці маршрути для підтягування боєприпасів і озброєння", — сказала Гуменюк.

Що відомо

  • В ніч проти 30 березня військові армії Російської Федерації завдали мінометного обстрілу по Очаківській громаді у Миколаївському районі. Вбитих та поранених немає.
  • Від 15 березня активність армії РФ на Кінбурнські косі зменшилась. Менше атакували і місто Херсон. Дві експериментальні групи завдають щоденних уражень по російських військах.
  • Сили оборони України уразили пункт боєпостачання і складування боєприпасів російської армії на Кінбурнському півострові. Протягом трьох днів не було вогневих ударів по Дніпро-Бузькому лиману, по Очаківській та Куцурубській громадах.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

"Танки стали навколо закладу та впритул обстріляли". На Миколаївщині бойові дії повністю зруйнували 19 шкіл

Немає бульдозера — немає прибирання. На Миколаївщині зі сміттєзвалища розлітається непотріб

У Первомайській громаді, що на Миколаївщині, встановлюють мобільну клініку

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок