Словенія підтримує вступ України в НАТО, щойно це дозволять умови

Словенія підтримує вступ України в НАТО, щойно це дозволять умови

Словенія підтримує вступ України в НАТО, щойно це дозволять умови
Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб. Фото: Twitter / Slovenian Government

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр Словенії Роберт Голоб підписали спільну декларацію, у якій Словенія зокрема підтримала майбутній вступ України в НАТО.

"Республіка Словенія підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови. Україна та Словенія висловлюють готовність провести двосторонні консультації з проблематики безпеки України до набуття членства в НАТО", — йдеться у декларації.

Україна, своєю чергою підтримує кандидатуру Словенії на місце непостійного члена Ради Безпеки ООН на період 2024–2025 років.

Країни зобов’язалися тісно координувати роботу із цих питань шляхом активізації двосторонніх консультацій.

Читайте також: Україна стане членом НАТО — Столтенберг

У документі також зазначається, що Словенія і надалі сприятиме "сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та НАТО", спрямованій на забезпечення спроможності України ефективно захищати свої території відповідно до невіднятного права на самооборону.

"Україна високо цінує допомогу, яку Словенія надає для зміцнення обороноздатності України та полегшення людських страждань. Словенія продовжуватиме надавати потужну оборонну, технічну, гуманітарну та політичну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно", — йдеться у декларації.

Що відомо про євроатлантичні прагнення України

30 вересня президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку щодо вступу України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Станом на 2 жовтня президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

НАТО. Усі новини

Читайте також

Першочерговим завданням є забезпечення перемоги — Столтенберг про потенційний вступ України до НАТО

Вибір редакції

На початок