Зеленський: Наміри РФ перекинути ядерну зброю до Білорусі, свідчать про невдачу з Китаєм

Зеленський: Наміри РФ перекинути ядерну зброю до Білорусі, свідчать про невдачу з Китаєм

Зеленський: Наміри РФ перекинути ядерну зброю до Білорусі, свідчать про невдачу з Китаєм
Фото: Суспільне

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками саміту "Буча Саміт" прокоментував заяви Москви щодо передачі ядерної зброї Білорусі. Як повідомляє кореспондентка Суспільного, Зеленський також відзначив, що невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко "повністю втратив будь-яку суб'єктність і вже не вирішує, яка зброя знаходиться на його території".

"Сигнал, що Росія буде розташовувати ядерну зброю на території Білорусі, говорить про невдалу зустріч з Китаєм. Перше, що потрібно було показати суб'єктність, яку Росія під керуванням президента Путіна повністю втратила. Друге, ще раз підкреслюю, що треба показувати якісь політичні кроки або перемоги президенту Росії, але він на полі бою не зміг це зробити і навіть про те, що вони мають таку криваву війну абсолютно зрозуміло, чим вона закінчиться вже. Питання в тому, що він просто не жаліє наших людей і вбиває їх. Але він не рахує і своїх людей, але це вже справи РФ", — наголосив Зеленський.

Він додав, що Олександр Лукашенко "втратив будь-яку суб'єктність і не вирішує, яка зброя знаходиться на його території".

"Буча Саміт" був присвячений обговоренню механізмів притягнення держави-агресора до всеосяжної відповідальності за злочини проти України, українського народу й людяності в цілому.

"А чи загрожує Путін світу? Авжеж, якщо Україна не втримається, впаде, Путін — піде далі, ми це багато разів підкреслювали. За допомогою наших друзів і партнерів наша армія буде стійко стояти і виборювати те, що дійсно по праву належить нам. Перемога і наша незалежність", — додав президент України.

Щодо відносин України з Китаєм, Зеленський наголосив, що "дуже важливо робити все, щоб задіяти в перемозі над війною максимум держав".

"Як би далеко вони (Китай - ред.) не були, і мені здається, що це і є в цілому перемога, перемога світу над війною. Це важливо, жити в гармонії в світі і без жертв. Це дуже важливо, якщо ми хочемо розвиватися. І тому ми і відправляємо сигнали таким державам, і говоримо, що ми готові зустрічатися, обговорювати, говорити і разом перемагати агресію Російської Федерації. Очікуємо відповіді деяких держав", — зазначив президент.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя та Харкова, рік деокупації Бучі, Радбез щодо ядерної зброї в Білорусі. 401 день війни. Онлайн

На початок