Посол України в Туреччині прокоментував можливий візит президента РФ Володимира Путіна до країни

Посол України в Туреччині прокоментував можливий візит президента РФ Володимира Путіна до країни

Василь Бондар посол України в Туреччині
Василь Бондар, надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині. Скріншот відео з брифінгу

Надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що посольство найближчим часом оприлюднить позицію щодо можливого візиту Володимира Путіна та сигналізує турецькій стороні про чутливість України до спілкування з Росією.

Про це посол сказав під час брифінгу.

"Зараз ми це питання опрацьовуємо. Поки офіційні чи інші органи влади не підтверджують, тобто це поки припущення чи, можливо, очікування. Також ми бачили попередню заяву речника Путіна Дмитра Пєскова, що такий візит не готується, тому ми це питання ще опрацьовуємо й оприлюднимо свою позицію найближчим часом", — сказав Василь Боднар.

Він зауважив, що позиція України полягає в тому, що Володимир Путін – це воєнний злочинець, який "найкращим чином поїхав би в Гаагу, а не в інші столиці чи країни".

Бондар також відзначив що Туреччина не є членом МКС і не ратифікувала Римський статут. Але для як для кожної країни, яка поважає міжнародне право, дотримання загальних норм, в тому числі спілкування з такими країнами, як Росія, має доволі чутливий характер для України.

"За закритими дверима в процесі комунікації з нашими турецькими партнерами ми ці сигнали вносимо, і зараз ми працюємо з турецькою стороною з тим, щоб вийти на відповідне рішення, і побачимо, як це буде розвиватися", — сказав Василь Боднар.

Як повідомляло CNN, 30 березня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що глава РФ Володимир Путін може здійснити офіційний візит до Туреччини у квітні.

За його словами, Путін може прилетіти до Туреччини 27 квітня, щоб взяти участь у відкритті першої побудованої "Росатомом" атомної електростанції "Аккую". Водночас Ердоган не виключив, що запланована зустріч може відбутися в онлайн-режимі.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створенням спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

Історичне рішення: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт Путіна

Процес притягнення Путіна до відповідальності вже почався — депутат Європарламенту

"Зафіксовано понад 100 тисяч злочинів, скоєних РФ в Україні" — Гюндуз Мамедов про Римський статут і спецтрибунал

Арешт Путіна буде оголошенням війни Росії — Медведєв

Вибір редакції

На початок