"Подав позов до суду": власник МАФу в Чернівцях прокоментував можливий демонтаж

"Подав позов до суду": власник МАФу в Чернівцях прокоментував можливий демонтаж

"Подав позов до суду": власник МАФу в Чернівцях прокоментував можливий демонтаж
Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях власник МАФу на перетині вулиць Університетської та Коцюбинського планує через суд поновлювати права на оренду споруди – старий договір закінчився наприкінці 2022 року. У міському департаменті урбаністики повідомляли, що МАФ можуть демонтувати, бо власник "не хоче законно врегулювати роботу". Суспільне розповідає, що про це відомо.

Міськрада шукає власника МАФу

З кінця 2022 року МАФ у сквері навпроти ЧНУ працює без офіційного договору про оренду. 29 березня на Facebook-сторінці міського департаменту урбаністики повідомили, що шукають власника тимчасової споруди. Інспектори приходили до МАФу, щоб з'ясувати, хто власник, та запрошували його прийти до департаменту.

Якщо за місяць власник не заявить свої права на споруду, її демонтують.

"Споруду орендую майже 20 років"

МАФ належить виробничо-комерційній фірмі "Мігро". Її власник Михайло Гросу у коментарі Суспільному розповів, що орендує МАФ у сквері майже 20 років. Каже, заяву про продовження договору оренди подають за два місяці до кінця дії договору, тому звертався до департаменту урбаністики.

У зверненні Гросу до департаменту від 22 березня стверджується, що 6 вересня 2022 року орендар подав заяву щодо поновлення договору через ЦНАП.

"Подав позов до суду". Власник МАФу "Сквер" у Чернівцях прокоментував можливий демонтаж
Звернення фірми "Мігро" до Департаменту урбаністики ЧМР щодо поновлення договору оренди. Документ надав Михайло Гросу.

"Подав позов до суду". Власник МАФу "Сквер" у Чернівцях прокоментував можливий демонтаж
Звернення фірми "Мігро" до Департаменту урбаністики ЧМР щодо поновлення договору оренди. Документ надав Михайло Гросу.

Директор міського департаменту урбаністики Андрій Тимофійчук у коментарі Суспільному повідомив, що за договором оренди на місці МАФу має бути літній торговий майданчик, тому це порушення умов. Розміщувати тимчасову споруду можна лише після отримання паспорта-прив'язки. Тимофійчук каже, на цей об'єкт його не давали, про це повідомляли орендаря.

"Всі звернення ми розглядаємо. Відповідь на такі звернення надсилають поштою за адресою реєстрації фірми. Можливо, були збої у роботі пошти або власник не хотів отримувати наші запрошення чи відмови", – каже Тимофійчук.

За словами власника МАФу Гросу, продовжувати договір оренди чи ні вирішують на сесії міської ради.

26 січня на сесії розглядали проєкт рішення щодо відмови фірмі "Мігро" поновлювати договір оренди. Тоді через брак голосів рішення не підтримали. Гросу каже, зважаючи що подали документи вчасно, а міська рада не заперечила щодо поновлення договору — мають підстави працювати за принципом "мовчазної згоди" на такий же термін оренди, як минулого разу — три роки.

"Чому вони виносять це питання на сесію? Значить, є заява. Після місяця терміну вони мали укласти договір. Цього не роблять. Я звернувся до суду, щоб поновили договір оренди", — каже Гросу.

За словами Тимофійчука, через порушення умов власником МАФу, на квітневу сесію підготували проєкт щодо заперечення поновлення договору. Якщо депутати його підтримають, планують провести відкритий конкурс чи аукціон на розміщення у сквері літнього майданчика та тимчасової споруди. Власник МАФу теж зможе взяти в ньому участь.

Читайте також

Двом громадським організаціям надали в користування частину мисливських угідь Буковини на 25 років

У Чернівцях виявили 200 безіменних гробівців на цвинтарі. Деякі з них згодом можна буде купити на аукціоні

Вибір редакції

На початок