Двом громадським організаціям надали в користування частину мисливських угідь Буковини на 25 років

Двом громадським організаціям надали в користування частину мисливських угідь Буковини на 25 років

Двом громадським організаціям надали в користування частину мисливських угідь Буковини на 25 років
Фото: Суспільне Чернівці

Двом громадським організаціям передали 8 тисяч гектарів мисливських угідь Чернівецької області на 25 років. За це рішення проголосували депутати облради 28 березня. Організації мають платити за користування, доглядати за територією, підкормлювати тварин і птахів. Після закінчення воєнного стану зможуть там полювати.

Про це у коментарі Суспільне Чернівці розповів голова обласної ради Олексій Бойко.

За його словами, організації самі звернулися, щоб ці угіддя їм надали в платне користування. Вони пройшли усі погодження.

Понад 4 тисячі гектарів у Дністровському районі передали громадській організації "Бессарабський мисливець". За даними платформи Опендатабот, організацію заснували майже півтора року тому, її директор Віталій Писарюк.

Ще майже чотири тисячі гектарів мисливських угідь у Чернівецькому районі передали громадській організації "Зубровиця". Вона зареєстрована понад рік тому у Чернівцях, її директор Валентин Гнатишин, йдеться на платформі Youcontrol.

"Ці угіддя не здають в оренду й не віддають. Вони не змінюють власність. Є чіткі обумовлені межі державних та приватних мисливських угідь для користування. Їх передають у тимчасове користування. У період воєнного стану полювання заборонені", – каже Бойко.

Організації також мають створити єгерську службу, яка слідкуватиме, щоб не було браконьєрів.

Державне лісове агенство має контролювати, як організації виконують умови договорів. Якщо їх порушать, розірвуть договори, каже Бойко.

Що відомо

  • Мисливські угіддя — це визначені державою території, де можна вести мисливське господарство й полювати, розповів Бойко.
  • У резерві області є ще понад 37 тисяч гектарів мисливських угідь, повідомили на Facebook-сторінці облради.
  • Майже 27 тисяч гектарів угідь області перебувають в користуванні п'ятьох мисливських клубів. На цій території організації відновлюють популяцію тварин, на яких дозволене полювання.
  • Ще майже 32 тисячі гектарів орендують 11 громадських організацій, а понад 10 тисяч гектарів передали військовому лісгоспу.

Читати також

У лісах Чернівецької області випустили майже сотню фазанів – хочуть відновити популяцію

У лісах Буковини побільшало тварин через заборону полювання під час воєнного стану. Яких найбільше

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок