Перейти до основного змісту
У Раді розглядають можливість надсилання повісток через месенджери у телефонах

У Раді розглядають можливість надсилання повісток через месенджери у телефонах

Федір Веніславський, народний депутат України
Федір Веніславський. Олександр Кузьмін/УНІАН

У Верховній раді розглядають можливість вручення повісток військовозобов'язаним за допомогою месенджерів. Про це під час телемарафону”Єдині новини” розповів член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки, представник "Слуги Народу" Федір Веніславський.

За його словами, наразі на рівні комітету Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки і в парламенті загалом народні депутати розглядають питання удосконалення законодавчих підстав для того, щоб територіальні центри комплектування могли “більш системно і менш конфліктно” вручати повістки.

“Ну наприклад, для порівняння, в кримінально-процесуальному кодексі є вже тривалий час можливість повідомлення про час судового засідання через різноманітні месенджери в телефоні. Чому так само не екстраполювати цю ситуацію на військовозобов’язаних?” — сказав Веніславський.

За його словами, база телефонних номерів всіх військовозобов’язаних до війни вона точно була практично повністю сформована.

“Ми зараз можемо щонайменше повідомити, що такому-то громадянину належить прибути до територіального центру”, — сказав депутат.

Веніславський пояснив, що таким чином парламент розглядає можливість “усунути ті бюрократичні процедури процедури і змусити військовозобв’язаних все-таки, щоб вони встали на військовий облік, як цього вимагає Конституція і закони України”.

Відповідаючи на запитання журналістів, як бути з повістками в месенджері, Веніславський сказав: “По аналогії з судом, технічні можливості переконатися, що адресат отримав, йому доставили в месенджер, є”.

Він додав, що зараз в Україні хвиль мобілізації, в принципі, немає і бути не може.

“У нас з 24 лютого минулого року відбувається повна мобілізація, тому в будь-який час за заявками Генштабу може бути збільшено, зменшено, якісь військово-облікові спеціальності збільшено тощо”, — пояснив Веніславський.

За словами Веніславського наразі є певні проблеми з мобілізацією. Депутат пояснив, що через війну є мільйони внутрішньо переміщених осіб, серед яких достатньо багато чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані.

“Але оскільки вони зараз перебувають поза межами тих населених пунктів, в яких вони проживали, і не всі стали на військовий облік за місцем свого фактичного проживання, виникають проблеми щодо можливості призову цих категорій військовозобов’язаних”, — сказав Веніславський.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня 2022 року Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.

Читайте також

Резніков розповів, чи виконали в Україні мобілізаційний план

Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування

Хто і де може вручити повістку: роз'яснює юристка

Топ дня
Вибір редакції
На початок