Резніков розповів, чи виконали в Україні мобілізаційний план

Резніков розповів, чи виконали в Україні мобілізаційний план

Міністр оборони України Олексій Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час пресконференції, у Києві, 5 лютого 2023 року, фото: УНІАН

Мобілізаційний план, який був оголошений з моменту імплементації парламентом указу президента про введення воєнного стану, ще навіть не завершений. Про це міністр оборони Олексій Резніков розповів у інтерв’ю Ліга.нет.

Відповідаючи на запитання журналістів, за яким принципом відбувається зараз відбір кандидатів на мобілізацію, Резніков відповів, що йдеться про потреби Генштабу.

“Він чітко знає необхідну кількість водіїв, стрільців,  операторів, артилеристів, снайперів. Генштаб визначає завдання воєнкомам: план та категорії фахівців. Міноборони лише здійснює контроль і мріє перетворити паперову мішанину на цифровізований продукт. В нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця впровадити”, — пояснив міністр.

Коментуючи ситуацію з військовими кафедрами, Резніков сказав, що українці чи не 30 років жили в парадигмі, що “на нас ніхто не нападе”. І для багатьох "вишів" військова кафедра була формальністю, де студенти отримували звання офіцерів запасу.

“Але я знаю багато університетів, де фантастичні завідувачі військових кафедр, які сумлінно готували випускників, які зараз вдало воюють. А є училища, де навіть не всі… Армія – це зріз суспільства. Є лідери й ведені. Але майже на кожному засіданні Ставки президент згадує про програми навчання. І якраз генерал Павлюк разом з Генштабом займається питаннями комплектування та навчань. Тому я сподіваюсь, що офіцери з бойовим досвідом зможуть донести в навчальні центри енергію, щоб вони розуміли, як і кого треба готувати”, — сказав міністр.

7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

Читайте також

Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування

Хто і де може вручити повістку: роз'яснює юристка

На початок