У Кропивницькому хочуть перейменувати вулицю на честь Бориса Джонсона

У Кропивницькому хочуть перейменувати вулицю на честь Бориса Джонсона

Ексклюзивно
У Кропивницькому хочуть перейменувати вулицю на честь Бориса Джонсона
Борис Джонсон був прем'єр-міністром Великої Британії з 24 липня 2019 року до 6 вересня 2022 року. Він займає проукраїнську позицію й засуджує вторгнення Росії до України. Борис Джонсон. Фото: Carl Court / Getty Images

У Кропивницькому хочуть перейменувати вулицю Тургенєва на честь колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. Це ініціатива місцевих жителів, розповів голова квартального комітету Валерій Будулатій. Каже, ідея з’явилась вісім місяців тому. Так хочуть віддячити британському політику за допомогу Україні під час війни.

Нині вулиця має ім’я російського письменника Івана Тургенєва. 90% жителів підтримали ідею назвати її на честь Бориса Джонсона, розповідає Валерій Будулатій. "У рішенні міської ради й топонімічної комісії ми знайшли інформацію про те, що нашу вулицю повинні були перейменувати на вулицю Сергія Параджанова. Це кінорежисер, який жив за кордоном. Але, враховуючи побажання наших мешканців, ухвалили рішення звернутися у міську раду про те, щоб назвати нашу вулицю саме Бориса Джонсона".

На нинішній вулиці Тургенєва розташовані 90 будинків. Кропивничанка Наталія Пітаєва каже: хоче, щоб вулицю перейменували на честь колишнього прем’єр-міністра Великобританії, який підтримує Україну й допомагає їй. "Треба, щоб була така вулиця. Ми подали заявку у міськвиконком. Люди збирали підписи, щоб це було. Але пройшов час, і зрушень немає жодних. У той час, коли у нашій державі були гарячі бої, коли всі люди тікали за кордон, поміч Бориса Джонсона була для нас вагома".

Валерій Будулатій каже: досліджував питання перейменування вулиць в Україні на честь Бориса Джонсона. Нарахував чотири вулиці й набережну. "Це набережна у місті Васильків Київської області. На Закарпатті була вулиця Льва Толстого – її перейменували на честь Бориса Джонсона".

Зі слів голови квартального комітету, ініціативу про перейменування вулиці відправили на розгляд міської топонімічної комісії торік у серпні. "Топонімічна комісія поки що не розглянула, на жаль, це питання".

Валерій Будулатій говорить: жителі налаштовані відстоювати свою позицію і не хочуть іншої назви, ніж вулиця Бориса Джонсона.

Чи буде вулиця Бориса Джонсона у Кропивницькому. Жителі хочуть перейменувати свою вулицю на честь експрем’єра Британії
Жителі вулиці готові рішуче відстоювати свою позицію щодо перейменування. Фото: Суспільне Кропивницький

Чи буде вулиця Бориса Джонсона у Кропивницькому. Жителі хочуть перейменувати свою вулицю на честь експрем’єра Британії
Нині вулиця має ім'я російського письменника Івана Тургенєва. Фото: Суспільне Кропивницький

Член топонімічної комісії Руслан Фросіняк розповів: в Україні не можна називати вулицю іменем живої людини. "В Україні сьогодні діє мінімум два закони – "Закон про географічні назви" і "Закон про найменування юридичних осіб та об’єктів права власності", які фактично забороняють називати на честь живих людей, тобто не посмертно, а саме на честь живих людей. У цьому відношенні є юридична колізія. Топонімічній комісії треба буде розв’язувати це питання з урахуванням закону, який нині діє".

За словами Руслана Фросіняка, якщо вулицю назвуть на честь Бориса Джонсона, то перейменування діятиме, поки його хтось не оскаржить. "Ми можемо говорити: якщо таке рішення буде ухвалене, то це буде певна міна, яка рано чи пізно може спрацювати, якщо хтось оскаржить це рішення".

У місті Хуст на Закарпатті змінили назву вулиці "Льва Толстого"на "Бориса Джонсона". Рішення ухвалили депутати міської ради торік у липні. Про закон, який це забороняє, знали, сказав міський голова Хуста Володимир Кащук. "У місті проживає понад 16 національностей. У кожного є свої думки, позиції. Рішення депутати ухвалили одноголосно".

Зі слів Володимира Кащука, жителі Хуста хочуть, щоб Верховна Рада внесла зміни в закони про перейменування. "Будемо пробувати відсилати через народних депутатів, щоб дозволили, як виняток, перейменувати на честь живих людей".

Що відомо

Читайте також

  • У Кропивницькому виготовляють адресні таблички для перейменованих вулиць. Який дизайн
  • Світлани Барабаш замість Паризької комуни. У Кропивницькому продовжують перейменовувати вулиці
  • Терміново вносити зміни в документи через перейменування вулиць не потрібно – юристи Кропивницької міськради
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок