Як виплачуватимуть компенсацію за пошкоджене і втрачене житло: Відповідає Мінінфраструктури

Як виплачуватимуть компенсацію за пошкоджене і втрачене житло: Відповідає Мінінфраструктури

Як виплачуватимуть компенсацію за пошкоджене і втрачене житло: Відповідає Мінінфраструктури
Херсонщина. Армія РФ обстріляла Білозерську громаду, 24 березня 2023 року Фото: Прокуратура Херсонщини/Telegram

Уряд фокусує ресурси перш за все на відновлення деокупованих регіонів і фокусується на двох напрямках: виплатах не ремонт пошкодженого житла і компенсації за зруйноване внаслідок війни житло.

Про це в у телемарафоні "Єдині новини" сказав віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктурі Олександр Кубраков.

Він зазначив, що сума збитків в 411 млрд дол, яку назвав Світовий банк, — це цифра станом річницю вторгнення РФ.

"Це вже друга оцінка Світового банку. Перша була на початок літа минулого року — близько 330 млрд дол. Динаміка пов'язана з динамікою військових дій, на фронті, але порядки цифр приблизно зрозумілі", — сказав міністр.

За словами Кубракова, найбільша частина збитків інфраструктури — житлова інфраструктура.

"Якщо ми говоримо про попередню оцінку збитків інфраструктури, за даними КСЕ, — 100 млрд дол., то майже половина — це була саме житлова інфраструктура, далі транспортна — 30 млрд дол, далі йдуть менші компоненти", — сказав він.

Міністр наголосив, що перші акумуляції на відбудову вже є і перший внесок — це арештовані в Україні активи російського "Сбербанку" — понад 400 млн дол. (близько 17 млрд грн".

Херсонщина, зруйнований обстрілами РФ будинок
Херсонщина, зруйнований обстрілами РФ будинок, 18 березня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

"Вони будуть відправлені на компенсацію нашим мешканцям, які втратили житло. Підписаний президентом України законопроєкт №7198, підготовлені перші підзаконні акти. Сподіваюсь, приблизно через півтора-два місяці, коли закон набере чинності, це 17-20 травня, почнемо ці кошти використовувати для надання компенсації громадянам", — сказав він.

Додатково уряд працює з партнерами, міжнародними фінансовими організаціями, Європейський інвестбанк, Світовий банк, ЄБРР, окремо з країнами-партнерами, щоб у цьому році почати відбудову найбільш критичних об'єктів в уже деокупованих містах і тих, які будуть деокуповані цьогоріч.

"Ми фокусуємо свої ресурси перш за все на деокупованих регіонах, працюємо з місцевою та регіональною владою. Далі визначаємо за сферами, щоб забезпечити хоча б мінімальні потреби в медицині, освіті, дитсадками, ЦНАПами та тими послугами, які держава надає в цих містах", — сказав Кубраков.

За його словами, щодо компенсацій за житло, то уряд фокусується на двох напрямках:

Мінімальні ремонти. Власникам житла будуть надавати фінансову підтримку через застосунок Дія, послуга єПідтримка. "Місцева влада буде підтверджувати рівень збитків, руйнації квартир та приватних будинків. Гроші будуть надаватися винятково на товари та послуги, пов'язані з ремонтом цих помешкань", — сказав міністр.

Компенсація за повністю знищене житло. "Там теж буде певний алгоритм, залучена місцева влада. Держава буде надавати можливість обрати собі нове помешкання і сплачувати за нього повну суму, яка була зафіксована в збитках раніше на попередньому етапі", — зазначив Кубраков.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

"60% чеських компаній зацікавлені інвестувати в Україну зараз" — Уповноважений з питань відновлення України

Стратегія відбудови. Запрацював офіс відновлення Миколаївщини

На початок