У Києві з'явився проспект Каденюка. Де саме

У Києві з'явився проспект Каденюка. Де саме

У Києві з'явився проспект Каденюка. Де саме
Проспект Юрія Гагаріна у Києві перейменували на проспект Леоніда Каденюка Фото: Київська міська рада

У столиці проспект Юрія Гагаріна перейменували на проспект Леоніда Каденюка. Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що ще у червні минулого року експертна комісія порекомендувала включити проспект Гагаріна до переліку міських об'єктів, назви яких пов'язані з Росією або її сателітамиДержава, формально незалежна, але яка перебуває під політичним та економічним впливом іншої держави і користується її протекціонізмом на міжнародній арені.

У КМДА нагадують, що проспект Гагаріна було названо на честь російського льотчика-космонавта, який перший у світі здійснив політ у космос, Героя Радянського Союзу Юрія Гагаріна. Наразі, в рамках дерусифікації, за допомогою рейтингового електронного голосування в додатку "Київ Цифровий" було обрано нову назву.

"Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 21 512 голосів набрала пропозиція — Леоніда Каденюка",— йдеться у повідомленні.

В адміністрації зауважили, що нову назву запропонували на честь українського льотчика-випробувача 1-го класу, космонавта, генерал-майора авіації, першого і єдиного на сьогодні астронавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка.

За результатами голосування депутати Київської міської ради підтримали рішення щодо перейменування,— підсумували у Київській міській раді.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запустили нове опитування щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці стартував третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Читайте також

Дерусифікація триває. Музей історії міста Києва змінює назви філій

Києво-Могилянська академія позбудеться меморіальної дошки на честь Ломоносова

Пушкін, Ломоносов і Ленін: за яких умов росіяни зникнуть зі станцій київського метро

Вибір редакції

На початок