"Захист наших кордонів гарантований": Литва прокоментувала заяву Путіна про ядерну зброю в Білорусі

"Захист наших кордонів гарантований": Литва прокоментувала заяву Путіна про ядерну зброю в Білорусі

"Захист наших кордонів гарантований": Литва прокоментувала заяву Путіна про ядерну зброю в Білорусі
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, фото: AP

Литві не загрожує російська військова агресія, оскільки вона є членом Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

"Росія вдається до нових кроків у спробі викликати невдоволення політиків на Заході підтримкою України або залякати країни, які підтримують Україну. До такого кроку можна віднести заяву Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі до липня цього року", — написав політик на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, оскільки за три місяці підготувати місце для дислокації практично неможливо, Росія використовуватиме вже наявну в Білорусі інфраструктуру, про яку домовилися ще рік тому.

"Розміщення ядерної зброї в Білорусі лише показує побоювання Путіна щодо посилення сил НАТО на східному фланзі після початку війни проти України. Не варто відволікатися, кричати "що тепер буде". Захист країни НАТО від загрози ядерної зброї гарантований незалежно від того, чи ця зброя розгорнута на захід від наших кордонів (Калінінградська область), на схід (Білорусь) чи північніше (Ленінградська область). США також дуже помірковано ставляться до цього кроку Путіна, вони не збираються змінювати жодного зі своїх планів ядерного стримування", — зауважив Анушаускас.

Також міністр висловив подив щодо заяви Путіна, яку він зробив того ж дня, про те, що Росія планує протягом найближчих трьох років модернізувати 1600 наявних танків, а також збільшити виробництво танків.

"У ході війни і вже втрачено тисячі танків, заявлені танкові плани не покриють навіть піврічні втрати", — підкреслив посадовець.

Що відомо про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

Росія будує ядерне сховище у Білорусі, Міноборони України закликало до інформаційної тиші. 396 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок