Анорексія та булімія. Як застосунок TikTok впливає на розлади харчової поведінки

Анорексія та булімія. Як застосунок TikTok впливає на розлади харчової поведінки

Анорексія та булімія. Як застосунок TikTok впливає на розлади харчової поведінки

Деякі відео у застосунку TikTok можуть сприяти нездоровим стосункам з їжею та виникненню розладів харчової поведінки.

Як повідомляє BBC, у компанії зі створення та поширення відеофайлів закликали людей повідомляти про будь-який невідповідний контент, що прагне прославити або популяризувати порушення харчової поведінки, зокрема булімію та анорексію.

"Ми б радили, щоб справжні люди шукали відео на платформі, повідомляли про контент, а потім видаляли його", — зазначив директор зі зв'язків з громадськістю благодійної організації Beat Том Квін, який також наголосив, що TikTok робить недостатньо для того, аби убезпечити своїх користувачів.

Застосунок для відео є одним з найпопулярніших у світі. Він налічує понад 800 мільйонів користувачів — 41% із них віком від 16 до 24 років. І деякі відео популяризують харчові розлади. Так, 19-річна жінка з Великої Британії розповіла, що вона витрачає близько 40% свого часу на перегляд програм, пов'язаного із втратою ваги.

"Минулої ночі я була на TikTok, і в результаті у мене виникло таке негативне ставлення до себе, що я заплатила 85 фунтів (понад 2000 гривень — ред.) за тренажерний зал та індивідуальний фітнес-план", — зазначила вона.

Вона додала, що деяких людей такі відео можуть надихнути на схуднення, втім, у неї та багатьох її друзів відеоролики викликали проблеми з самооцінкою, що змусили повністю видалити застосунок.

Хоча TikTok стверджує, що для видалення контенту використовується комбінація методів, вона не встигає обробити всю інформацію вчасно. Оскільки застосунок дозволяє будь-кому створювати та публікувати контент, люди можуть просувати будь-які поради та дієти. Алгоритм працює так, що людям не потрібно активно шукати цей контент — він може відображатися як запропонований. Це означає, що якщо хтось з цікавістю дивиться відео pro-anaТермін pro-ana використовують для опису контенту, який пропагує небезпечну поведінку і мислення, пов'язане з харчовими розладами., він отримує більше порад зі зниження ваги.

Учасник кампанії проти розладів харчової поведінки Джеймс Даунс зазначив, що TikTok становить загрозу, "оскільки ніхто з нас не може бути впевнений, який контент ми побачимо і чи буде це безпечно для нашого психічного здоров'я".

У TikTok зазначили, що користувачі можуть вказати, чи хочуть вони бачити менше контенту певного типу, і все, що просуває або популяризує розлади харчової поведінки, буде видалено. Утім, потенційно шкідливий контент не завжди заважає прямими посиланнями на розлади харчової поведінки.

Популярними на TikTok є: "Що я їм за день — до 1200 калорій" та "наскільки мала ваша талія у порівнянні з різними предметами домашнього вжитку". У кампанії вважають, що такі відео сприяють виникненню психічних розладів.

У Beat додали, що соціальні мережі ніколи не були єдиною і прямою причиною того, що у когось може розвинутись розлад харчової поведінки.

"Тим не менше, онлайн-платформи, які спонукають людей змагатися у боротьбі за свої хвороби, дуже шкідливі, особливо тому, що багато людей з розладами харчової поведінки мають низьку самооцінку і стають залежними від втрати ваги, щоб відчувати досягнення", — сказав Квін.

Він вважає, що більшість матеріалів з таким контентом були розміщені людьми, які самі страждали від розладів харчової поведінки. Благодійна організація наголосила, що існують і позитивні акаунти в соціальних мережах, до яких люди могли б звернутися замість перегляду "шкідливих" відео і, на думку учасників кампанії, онлайн-платформи "повинні робити більше, щоб направляти користувачів до таких джерел з підтримкою".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди