До 16 квітня у Києві триватиме виставка Nucleus Kyiv – це виставка-діалог митців Ісмара Чіркінагіча, Алевтини Кахідзе та Відкритої Групи. Це також друга частина виставкового проєкту ARS AEVI NUCLEUS KYIV. Перша частина відкрилась ще 9 лютого у Сараєво (Боснія і Герцоговина).
AEVI NUCLEUS KYIV – це прагнення боснійської мистецької спільноти висловити підтримку українцям у боротьбі проти російського агресора.
Художники Боснії й Герцеговини Аїда Шехович та Ісмар Чиркінагіч пережили розпад Югославії та вибух боснійської війни в 1992 році. Вони були змушені залишити домівки в Баня-Луці та Прієдорі. Художня практика Аїди та Ісмара – це спроба осмислити травматичну пам’ять та досвід переселенця у мистецтві, а також робота з концепціями комеморації війни.
Художники з України творять мистецтво під час війни. Алевтина Кахідзе була свідком політичних трансформацій України останніх 30 років, як і Відкрита Групазаснований у 2012 році у Львові колектив художників, які досліджують взаємодію між людьми, митцями, ситуаціями та простором . Українські художники у своїй мистецькій практиці осмислюють жорстоку реальність війни, життя і трансформацію суспільства у війні.

Інсталяція Відкритої Групи – це знаки, які об’єднують Сараєво та Київ, утворюючи символічний маршрут між музеями сучасного мистецтва обидвох. Робота також запозичує практику замальовування дорожніх знаків у прифронтових областях України, поєднуючи її з увагою до знищених, сплюндрованих або розграбованих російськими окупантами українських музеїв.
Алевтина Кахідзе представить фільм "Ботанічні жертви", темою якого є пацифізм та метафоричний образ рослин у війні. Її робота буде представлена у діалозі з "Гербарієм" Ісмара Чіркінагіча, який художник зібрав у кількох місцях масових поховань навколо свого рідного міста Прієдор.


Цим проєктом солідарності Боснії і Герцеговини з Україною, виставкою Nucleus Kyiv та програмою публічних подій завершується гостьовий рік #wartime_art_archive та ГО "Музей сучасного мистецтва" у просторі The Naked Room.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!