З квітня рецептурні ліки можна буде купити за електронними рецептами: як це працюватиме на Буковині

З квітня рецептурні ліки можна буде купити за електронними рецептами: як це працюватиме на Буковині

З квітня рецептурні ліки можна буде купити за електронними рецептами: як це працюватиме на Буковині
Суспільне Чернівці

З квітня усі рецептурні ліки мають виписувати за електронним рецептом, інакше заклади втратять ліцензію. Це передбачено наказом Міністерства охорони здоров’я. Такий рецепт можуть виписати у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста приватної або комунальної лікарні, якщо вони зареєстровані в системі МОЗ.

Про це у коментарі Суспільному повідомила директорка обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Свестун.

Амбулаторія у Брусниці обслуговує понад три тисячі пацієнтів. За електронним рецептом виписують ліки вже третій рік, розповіла завідувачка закладу Ольга Недокус. Йдеться про медикаменти, які виписують за програмою "Доступні ліки" – їх потребують люди з цукровим діабетом, гіпертонією чи астмою. На решту ліків виписували паперовий рецепт.

"Ми повністю готові до переходу на електронний рецепт. Для цього зареєструвалися в системі НСЗУ. Тепер електронно зможемо виписувати знеболювальні, антибіотики, наркотичні чи психотропні засоби, а також гормональні препарати", – каже Недокус.

Як отримати рецепт?

За словами Недокус, в інструкції до препарату пацієнт може дізнатися, потребує він рецепту, щоб його купити, чи ні. Щоб отримати рецепт, людина має бути зареєстрована в електронній системі. Якщо ні, зареєструватися допоможуть у закладі або аптеці.

Коли лікар випише рецепт, пацієнту прийде повідомлення на телефон з кодом підтвердження. З цим кодом та направленням пацієнту в аптеці відпускають препарат.

"Багато літніх пацієнтів не мають телефонів або не вміють ними користуватися. Тут ми їм допомагаємо. Також можемо видрукувати рецепт. Наша аптека приватна, то поки відпускають за паперовими рецептами. Наразі готуються підписати договір з електронною системою, щоб відпускати електронно", – розповідає завідувачка амбулаторії.

У поліклінічному відділені №2 у Чернівцях медики обслуговують майже 20 тисяч пацієнтів. Щодня виписують до 50 паперових та електронних рецептів. Терапевтка Маріанна Левчук каже, за допомогою електронного рецепта легше контролювати лікування пацієнта, втім іноді це навантажує лікарів. Також бувають технічні складнощі.

"Пацієнти іноді самі кажуть, що їм потрібні електронні рецепти. Але буває, що телефонують, коли лікар не на роботі, й доводиться з дому виписувати рецепт – це збільшує навантаження. Також іноді бувають перебої в системі", – каже терапевтка.

Електронний рецепт дійсний впродовж місяця, а рецепт на наркотичні чи психотропні препарати – десять днів. Також пацієнти з хронічними захворюваннями можуть отримати електронний рецепт телефоном, а в сільській місцевості, де немає сімейного лікаря, рецепт може виписати фельдшер, каже Свестун.

Наразі в області триватиме перехідний період – за умови відключення електрики чи інших технічних проблем пацієнтам виписуватимуть паперовий рецепт.

Читати також

Як буковинцям безплатно отримати протез чи крісло колісне — пояснення

У лікарні на Буковині хочуть створити реабілітаційний центр: що для цього потрібно

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок