Дракар Гунгнір спустили на воду Басівкутського озера після зимівлі. Це відбулося на Оствиці в Рівному надвечір 23 березня. Таким чином у парку історичної реконструкції відкрили п'ятий сезон катання на дерев'яному човні-реконструкції, розповів керівник клубу Оствиця Юрій Ойцюсь.
Сезон мандрівок на човнах-2022 закрили 12 листопада. Потому їх підняли на сушу й законсервували на зиму.

А 23 березня у парку історичної реконструкції Городище Оствиця відкрили новий сезон катання на човнах. І традиційно першим на воду спустили дракар Гунгнір. Його виготовив майстер Олег Петренко у 2019 році.
"Це зменшена копія варязького дракара, оригінал був 25 метрів, ми зробили дев'ятиметрову реконструкцію. Попередньо вивчав інформацію про цей човен, як його виготовляли, це зайняло приблизно п'ять-шість місяців, а саме будівництво тривало три місяці", — розповів Олег Петренко.

Зиму три вітрильники й чотири довбанки перебули під спеціально облаштованим для цих потреб навісом.

Щовесни зі спуску на воду реконструкції варязького човна на Оствиці розпочинають новий сезон.

Нинішній для дракара — п'ятий за ліком, зазначає керівник клубу історичної реконструкції Оствиця Юрій Ойцюсь.
"В минулому сезоні було багато людей з інших міст — харків'яни, кияни. Люди втікають від війни, вона давить постійно, витримувати важко, потрібна якась емоційна розрядка. А в нас тут спокійно — природа. Навіть коли лунає сирена тут спокій. Люди просто приходять посидіти, подивитися на воду", — зазначив Юрій Ойцюсь.
Перед спуском човна на воду, встановили щоглу. Й запросили відвідувачів парку у мандрівку Басівкутським озером. У їх числі й рівнянка Людмила Сич донькою Стасею.
"Ми часті гості на оствиці. Мій чоловік дружить із її засновниками, часом допомагає, якщо потрібно. Вони вкладають сюди своє серце, душу і золоті руки. Для мене — це таке місце сили, як дача, тільки краще", — сказала Людмила.

Її чоловік Тарас — на веслах.
"Зробив завчасно усю роботу, щоб встигнути на 17:00 сюди, допомогти спустити човен на воду й покататися. Так і минулого року і позаторік, мабуть, з найпершого спуску", — зізнався чоловік.
Зі стартом сезону продовжують і облаштування парку історичної реконструкції. Тут відтворюють культуру і побут Давньої Русі. Зі слів Юрія Ойцюся, вже розпочали робити реконструкцію житла трав'яним дахом, у планах — дитячий майданчик.
Що відомо
- Фарінг laisvе: у Рівному на Оствиці зробили реконструкцію човна скандинавів
- У березні 2021 року колекцію дерев'яних човнів у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" поповнила чотириметрова довбанка. У Рівне її привезли із Сарненського району. Ще торік вона плавала Случем, але на березі Басового Кута її використовуватимуть інакше.
- У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року
- Човен-драккар "Гунгнір" спустили у воду на озері Басів Кут в районі Нового Двору у серпні 2019 року. Його зробили біля краєзнавчого музею.
- На березі Басівкутського озера біля давньоруського городища заклали парк історичної реконструкції.
Читайте також
- На Рівненщині скорочують кількість пунктів незламності на весну й літо
- У Рівному організовують толоку в парку. Як і коли можна долучитись
- У Рівному створили мурал в пам'ять військового ЗСУ Олександра Мацієвського
- Незаконність плану територій берега Басівкутського водосховища у Рівному: як це вплине на будівництво біля озера
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: