Чотириметрова довбанка поповнила колекцію дерев'яних човнів у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". У Рівне її привезли із Сарненського району. Ще торік вона плавала Случем, але на березі Басового Кута її використовуватимуть інакше.
Човен-довбанку свого батька Івана Євтужина його син Павло безкоштовно передав членам клубу історичної реконструкції "Оствиця".

В понеділок, 8 березня, її доправили у Рівне до Давньоруського городища у Басовому Куті. Тут облаштовують тематичний парк з дерев'яними човнами і довбанка з Тинного Сарненського району поповнила цю колекцію.

35-річний човен, зроблений із тополі, має довжину 4,1 метра та ширину 50 сантиметрів.

"Це такий гарний показник того, скільки необроблена тополя може бути на плаву і працювати як човен. Плюс – це автентика від майстра, який є нашим сучасником, він сам своїми руками робив. Це живе ремесло, це дуже для нас цінно", – зазначає керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь.

Ще торік ця довбанка плавала Случем і з неї ловили рибу, – пояснює Юрій Ойцюсь. Спускати на воду у Басів Кут її не планують.

"Нам він цікавий як музейний експонат більше. Тому що це човен з історією. Ми його не будемо брати у використання, він трохи на носі підгнив. Ми хочемо законсервувати і зробити навіс, щоб всі човни, які зараз на березі, туди поставити", – додає керівник клубу історичної реконструкції.

Нині колекція на "Оствиці" – це три малі човни-довбанки і три великі реконструкції. Торік у цю пору човни вже були на воді, пригадує Юрій Ойцюсь, а нині чекають, поки на озері зійде крига.

"Зараз прибираємо, добиваємо об'єкти, які не встигли зробити. Наприклад, у нас ще пірс незакінчений, незакінчені доріжки. Ми зараз подалися на Український культурний фонд, не знаю, чи виграємо. Але, думаю, у нас вийде зробити цілу вулицю, щоб там була гончарна майстерня і так далі, там різні майстерні, ковальська", – додає керівник клубу історичної реконструкції.

Вулиця, за словами Юрія Ойцюся, йтиме західним краєм вздовж струмка. Учасники клубу планують закінчити верф та зробити два човни.
Це мають бути 5-ти і 17-тиметрові лоді баркового типу, які вважають попередниками козацьких байдаків. Також у цьогорічних планах – облаштувати лучний тир і провести костюмовані змагання на різночасових типах луків.