З початку року за матеріалами військової контррозвідки Служби безпеки України засуджено 10 бойовиків, які брали участь у війні Росії проти України. Суд призначив їм покарання від 8 до 15 років ув’язнення.
Про це повідомляють у СБУ.
Серед засуджених – співробітник білоруського КДБ. У складі російської приватної військової компанії "Редут"ПВК "Редут", також відома як ПВК "Щит" — російське незаконне збройне формування, що комплектується найманцями. Використовувалось для охорони об'єктів нафтогазової галузі в Сирії та для підготовки російського вторгнення в Україну. У 2022 році взяло безпосередню участь у війні проти України.. Він воював проти Сил оборони України на Харківському і Краматорському напрямках.
"ЗСУ взяли найманця у полон під час одного з боїв на Донеччині у вересні минулого року. Він намагався видати себе за "рядового" солдата і тим самим хотів приховати свою приналежність до спецслужби Білорусі", — йдеться у повідомленні.
Однак його було викрито. Силовики здобули у нього інформацію про поставлені завдання.
"Серед засуджених — ще один білоруський найманець. Він воював під позивним "Заспа" у лавах ПВК "Вагнер". У липні минулого року він незаконно прибув на територію Донецької області, а через чотири місяці потрапив у полон військовослужбовців ЗСУ", — йдеться у повідомленні.
Також реальний термін ув'язнення отримав громадянин РФ, який у складі групи вогневої підтримки батальйону "Сомалі"Незаконне збройне угруповання, що перебуває в підпорядкуванні самопроголошеної Донецької Народної Республіки. Створене у 2014 році проросійськими сепаратистами як добровільне формування. обстрілював позиції ЗСУ неподалік селища Піски Донецької області.
Крім цього, засуджено бойовика, який ще у 2015 році вступив до 2-го батальйону 202 полку 2-го армійського корпусу так званої "народної міліції" самопроголошеної Луганської Народної Республіки.
"Як навідник бойової машини він обстрілював українські міста з реактивної системи залпового вогню "Град", — повідомляють в СБУ.
Цих та інших зловмисників суд визнав винними за такими статтями Кримінального кодексу України:
- 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- 111 (державна зрада);
- 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації);
- 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
- 447 (найманство).
Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених
У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.
Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.
Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"
З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.
Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.
Читайте також
Коригував ракетний удар по школі в Краматорську. СБУ затримала місцевого працівника заводу
"Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора" — Пригожину оголосили підозру