В цьому році "незвортня" весна прийшла в Україну у день весняного рівнодення 20 березня. Це так звана астрономічна весна, коли розпочинаються сталі природні весняні процеси.
Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко у Facebook.
22 березня у центральних областях, на півночі України та на Одещині може бути невеликий дощ.
На заході, сході та у більшості південних областей — без істотних опадів. Вітер північно-західний. Температура повітря 22 березня +10 — +14°C по всій території України, на південному заході (Одеська, Чернівецька і закарпатська області) до +16°C.
"Але в Одеській області є свої погодні нюанси. Адже регіон континентальний і прибережний, тому там поки що буде свіжіше", — каже Наталка Діденко.
У Києві 22 березня буде +12°C без істотних опадів.
"23 березня, у всесвітній День метеоролога, буде +16 — +17 °C", — розповідає синоптикиня.
А на 28-29 березня Наталка Діденко прогнозує невелике похолодання, але за її словами "прогнози будуть уточнюватись".
Загальний прогноз погоди на березень
У березні 2023 року середня температура повітря в Україні прогнозується в межах від +2 до +7°C, що на 2°C вище за норму.
За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 27-44 мм, на Закарпатті, в Карпатах та Кримських горах 49-98 мм. Така кількість опадів відповідає нормі, лише у східних областях дощів буде менше за норму.
Дані багаторічних спостережень свідчать, що середня місячна температура повітря у березні складає 0...+6°C, на високогір'ї Карпат -3°C.
В "Укргідрометцентрі" зазначили, що абсолютний мінімум температури становить -20...-37°C морозу, на Закарпатті та у південній частині -10...-27°C; абсолютний максимум — +19...+29°C, в Карпатах +14...+15°C.
Середня місячна кількість опадів складає 26-51 мм, на Закарпатті та в гірських районах місцями 56-106 мм, на високогір'ї Карпат до 135 мм.
Кліматичні зміни в Україні
Кліматичні зміни в Україні стали помітнішими протягом останніх 10 років. При цьому міняються й межі пір року – весна настає пізніше та має низьку середньодобову температуру, осінь також запізнюється, а протягом першого місяця зими снігу зазвичай немає.
В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів повідомляли, що Україна переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів через кліматичні зміни, що загрожує опустелюванням значних територій вже у найближчі 30-40 років.
Читайте також
Весна 2023. В Укргідрометцентрі розповіли, яку погоду варто чекати
Весна в Україні буде теплішою за кліматичну норму — "Укргідрометцентр"
Глобальне потепління: Європа за 30 років нагрілася більше за інші континенти