Святкувати не за наказом Сталіна: облрада визначила нову дату заснування Київщини

Святкувати не за наказом Сталіна: облрада визначила нову дату заснування Київщини

Ексклюзивно
Святкувати не за наказом Сталіна: облрада визначила нову дату заснування Київщини
Фото: Вікіпедія

Депутати Київської обласної ради на засіданні 21 березня затвердили нову дату заснування Київщини як адміністративно-територіальної одиниці.

Пропозицію внесла на обговорення заступниця голови облради Тетяна Семенова.

У коментарі Суспільному вона розповіла, що підготовка проєкту рішення про новий підхід до обчислення року заснування Київського регіону велася ще з 2019 року. "Повномасштабне вторгнення РФ на нашу землю спонукало депутатів по-іншому подивитися на це рішення", — зазначила вона. "За" визначення нової дати проголосували 68 депутатів облради.

Святкувати не за наказом Сталіна: облрада визначила нову дату заснування Київщини
Заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова розповідає, чому депутати визначили нову дату заснування Київщини. Фото: Суспільне

Раніше роком створення Київської області вважали 1932-й, коли вийшов відповідний наказ Сталіна, нагадала Тетяна Семенова. Нині завдяки роботі істориків встановлено нову дату — 842 рік. Це — час появи перших населених пунктів за межами стародавнього Києва. Нині ця територія і є Київщина.

"Завдяки сьогоднішньому рішенню ми відійдемо від ганебної традиції святкування за наказом Сталіна", — зазначила заступниця голови Київської облради.

Обласні депутати також звернулися до Київської обласної військової адміністрації і до Кабінету міністрів щодо зміни офіційної дати святкування створення Київської області як адміністративно-територіальної одиниці. Відзначати цю подію пропонують щороку в останню неділю вересня.

Що відомо про Київську область як адміністративно-територіальну одиницю України

Київську область було утворено 27 лютого 1932 року, коли ЦВК СРСР затвердив постанову IV позачергової сесії ВУЦВК про створення на території України п'яти областей.

До липня 2020 року Київська область складалася з 25 адміністративних районів та 12 міст обласного підпорядкування. Після адміністративно-територіальної реформи Київська область складається з 69 територіальних громад, об'єднаних в 7 районів: укрупнені Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Обухівський, Фастівський та новоутворений Бучанський.

Усього в області налічується 1180 населених пунктів. Найбільші міста: Біла Церква, Бровари, Бориспіль, Фастів, Ірпінь. Адміністративний центр — місто Київ, що є окремим регіоном — містом зі спеціальним статусом, та не входить до складу Київської області.

Читайте також

Відновлення житла і закладів освіти на Київщині. На що підуть кошти обласного бюджету

Вибір редакції

На початок