Рада призначила трьох міністрів

Рада призначила трьох міністрів

Важливо
Кабінет міністрів
Будівля Кабміну. Фото: УНІАН

Новим міністром з питань стратегічних галузей промисловості України став колишній очільник "Укрзалізниці" Олександр Камишин. Михайла Федорова призначили віцепрем'єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації України. Міністром освіти і науки став Оксен Лісовий.

Про це повідомили низка депутатів Верховної ради. Під час воєнного стану Рада працює в закритому режимі.

За нові повноваженя Федорова проголосували 311 народних депутатів, повідомив нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко.

За призначення ексголови "Укрзалізниці" міністром проголосували 312 депутатів.

За Лісового на посаді міністра освіти і науки віддали свої голоси 313 депутатів, повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Верховна рада на своєму засіданні 20 березня відправила у відставку міністра з питань освіти і науки Сергія Шкарлета, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Павла Рябікіна та віцепрем'єр-міністра України - міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Що відомо про Лісового, Камишіна і Федорова

Оксен Лісовий — вчитель, організатор освіти, директор Національного центру "Мала академія наук України", а також доброволець 95-ї бригади ДШВ. Він народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині репресованого радянською владою філософа й правозахисника Василя Лісового й талановитого педагога Віри Лісової-Гриценко.

Лісовий є випускником Решетилівського художнього училища народних промислів (спеціальність — художник–кераміст), Київського державного інституту культури (спеціальність — бібліотечно–інформаційні системи). У минулому працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування, а також підтримував діяльність громадської юнацької організації "Січ". У 2010 році очолив"Малу академію наук України". У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого Музею науки в України.

Оксен Лісовий має науковий ступінь кандидата філософських наук та звання доцента. Є автором понад 250 наукових публікацій та 25 авторських наукових видань.

Олександр Камишін — український управлінець та державний діяч, у минулому — менеджер у Dragon Capital і SCM, засновник компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital. Із серпня по жовтень 2021 року Камишін виконував обов'язки голови правління "Укрзалізниці". Із жовтня 2021 по березень 2022 року був тимчасовим головою правління "Укрзалізниці". У березні 2022 року Камишін став головою правління "Укрзалізниці". 27 лютого стало відомо, що Олександр Камишін подав у відставку з посади голови правління залізничного перевізника.

У березні президент Володимир Зеленський призначив Олександра Камишіна своїм позаштатним радником.

Читайте також: "Ми хочемо побудувати найзручнішу державу у світі" — Михайло Федоров про технологічні досягнення України попри війну

Михайло Федоров — з 4 березня 2020 року до 20 березня 2023 року був віцепрем'єр-міністром — міністром цифрової трансформації.

18 березня глава уряду Денис Шмигаль заявив про розширення повноважень голови Мінцифри Михайла Федорова. 20 березня парламент прийняв відставку Федорова з тим, щоб згодом розширити його повноваження.

"Віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров буде опікуватися ще низкою напрямків, окрім диджиталізації. Його майбутня посада — віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України", — заявив прем’єр.

Читайте також

Вибухи в Джанкої, премʼєр Японії прямує в Україну, виїзд митців. 391 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок