Рада підтримала призначення Оксена Лісового на посаду глави МОН

Рада підтримала призначення Оксена Лісового на посаду глави МОН

Оксен Лісовий
Оксен Лісовий, фото з його facebook

Верховна рада проголосувала за призначення на посаду міністра освіти та науки директора Національного центру "Мала академія наук" Оксена Лісового — директора Малої академії наук та військовослужбовця. "За" проголосували 313 нардепів, повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Раніше комітет Ради з питань освіти, науки та інновацій підтримав його кандидатуру.

"Комітет щойно одноголосно підтримав призначення Оксена Лісового міністром освіти і науки України", — написав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

20 березня Рада 295 голосами ухвалила рішення про відставку з посади міністра освіти та науки Сергія Шкарлета. Шкарлет обіймав посаду урядовця з грудня 2020 року.

Також Рада підтримала звільнення міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Павла Рябікіна та віцепрем'єр-міністра України - міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Кандидатура Рябікіна розглядається на посаду посла України в Китаї, а Федорова імовірно призначать віцепрем'єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації України.

Що відомо про Оксена Лісового

Оксен Лісовий – кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України. З червня 2010 року керував Національним центром "Мала академія наук України". У 2012 році став лауреатом Державної премії України в галузі освіти.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року добровольцем пішов на фронт у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

За даними ОГПУ, через масовані бомбардування та обстріли збройними силами РФ в Україні станом на березень 2023 року пошкоджено 3126 закладів освіти. 438 з них зруйновано повністю.

Читайте також: "Простите за беспокойство" від росіян: як оговтується після окупації напівзгоріла сільська школа на Київщині

Вибір редакції

На початок