У перші місяці повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну процес усиновлення на Рівненщині зупинили через закриті суди. Відтак, за 2022 рік в області усиновили вдвічі менше дітей, ніж за попередні роки. Втім, у 2023 році кількість кандидатів в усиновителі зросла. Про це в етері Українського радіо Рівне розповів начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук.
Статистика
Станом на кінець 2022 року на обліку перебували 1 657 дітей, позбавлених батьківського пікування. З них 1 340 дітей перебували під опікою, розповів Віктор Марчук.
"Ще частина дітей перебували у прийомних сім'ях та будинках сімейного типу. Зокрема, в будинках сімейного типу 173 дитини, у прийомних сім'ях 93 дитини. Тобто, загалом в сімейних формах виховання перебувало більше 95% дітей. Близько 70 дітей залишалось таких, що потребували влаштування ще в сімейні форми виховання, але ми ж розуміємо, що протягом року діти сиротіють, чи то через втрату батьків, чи через інші обставини, тому протягом року у нас береться на облік понад 200 дітей", — сказав посадовець.
Як вплинула війна
"Війна вплинула кардинально, особливо у перші місяці повномасштабного вторгнення. З лютого по травень взагалі було зупинено процес усиновлення, оскільки суди не працювали. Поступово з квітня-травня суди почали розглядати питання, в тому числі — усиновлення", — сказав Віктор Марчук.
Певну кількість дітей, за словами посадовця, евакуювали, зокрема — за кордон.
"Відповідно, процес усиновлення зупинили як технічно, так і юридично. Тому у 2022 році на Рівненщині усиновили 12 дітей. Це вдвічі менше, ніж за попередні роки. До повномасштабного вторгнення в нас упродовж року було понад 20 усиновлень", — зазначив Віктор Марчук.
В кінці 2022 року, за словами посадовця, кількість кандидатів в усиновителі зросла.
"Станом на початок 2023 року у нас на обласному рівні — понад 35 кандидатів в усиновителі. Це більше, ніж у 2022 році. Є у нас вже декілька заявок на реєстрацію кандидатів в усиновителі через Дію. Це поки що поодинокі випадки, але я надіюсь, що цей процес буде більш активним", — додав посадовець.
Читайте також
- На Рівненщині енергетики встановляють безпечні гнізда для лелек
- "Ми бачимо ваші звернення": у мерії Рівного назвали причину, чому руйнується нова бруківка
- Дудка-викрутка: як на Рівненщині хочуть популяризувати гру на давньому інструменті
- На Рівненщині висадили майже півтора мільйона сіянців дерев. Як триває процес відновлення лісу
- Драгер показав перевищення у 17 разів: на Рівненщині п'яний водій двічі за день давав хабар поліції
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: