Правозахисники нададуть допомогу бучанцям, що постраждали від воєнних злочинів росіян

Правозахисники нададуть допомогу бучанцям, що постраждали від воєнних злочинів росіян

Правозахисники нададуть допомогу бучанцям, що постраждали від воєнних злочинів росіян
Знищена колона російської військової техніки, Буча, квітень 2022 року. Фото ілюстративне: Скрін з документального проєкту "Рік" Дмитра Комарова

У Бучі стартує новий проєкт допомоги для місцевих мешканців, які постраждали від воєнних злочинів російської армії. Для них передбачені одноразові грошові виплати, правовий супровід та консультації психолога.

Про це повідомляє Бучанська міська рада у Telegram.

Надання допомоги цивільним бучанцям — ініціатива Харківської правозахисної групи та Данського інституту у боротьбі з катуваннями DIGNITY.

Вони, зокрема, пропонують:

  • одноразову виплату в 3000 гривень;
  • безкоштовний супровід у національних органах, підготовку документів для Міжнародного кримінального суду та Комітету з прав людини ООН;
  • безоплатну консультацію психолога, оплату послуг психотерапевта на довготривалій основі для виведення з кризового стану.

Допомогу надають цивільним бучанцям, які отримали поранення, побували в полоні, стали жертвами катувань чи зґвалтувань та близьким родичам загиблих мирних жителів і зниклих безвісти.

Фахівці прийматимуть лише за попереднім записом 24 березня за адресою: Буча, блв. Б.Хмельницького, 5/5А. Подробиці за телефоном: + 38 050 555 27 95. Для реєстрації можна заповнити онлайн-анкету за посиланням.

Що відомо про воєнні злочини у Бучі

Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого 2022 року. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

31 березня минулого року російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто, там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

На початку квітня минулого року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.

Під час окупації армія РФ скоїла в Бучанському районі Київщини понад 9 тисяч воєнних злочинів, Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.

У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі.

Читайте також

Ордер на арешт Путіна виданий довічно — прокурор МКС

Вибір редакції

На початок