Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон

Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон

Ексклюзивно
Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон
Фото зі торінки гурту в фейсбуці

Тернопільському гурту Tik Tu, який планував благодійний тур за кордоном, відмовили у виїзді. Музиканти збирали гроші на дрон для ЗСУ. Про це Суспільному розповів учасник гурту Лесик Драчук.

За його словами, гурт не вперше організовував концерти за кордоном. Раніше проблем з виїздом не було.

"За рік часу на порталі Міністерства культури не було офіційно опубліковано перелік документів. Тому ми керувалися тим, що інформацією ділилися з уст в уста. Той перелік, який ми зазвичай надсилали, це мав бути контракт з агенцією, яка займається концертами закордоном. Агенція бере на себе фінансове зобов’язання, подорожі, утримування громадян України. Ми зазначали, що ці кошти збираємо на потреби фонду, який забезпечує армію. І потім з кожної локації, де має відбутися концерт, теж має бути документ-підтвердження, має бути звернення на ім’я міністра, з усіма паспортами. Ми традиційно подали заявку в міністерство. У нас всі ці документи є, звіти постійно пишуться. На жаль, нам цього разу відмовили".

Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон
Лесик Драчук. Суспільне Тернопіль

Лесик Драчук каже, що гурт Tik Tu отримав лист з проханням додати документи.

"Там великий перелік документів і ми його мали, бо завжди надавали. Також було прохання додати військово-обліковий документ. Мали військово-облікові документи на той час, теж їх додали. Через день нам подзвонили і в телефонному режимі сказали, що нам не погоджено виїзд за кордон. Про причини не повідомили. Мені теж було цікаво зрозуміти, в чому наша помилка, щоб її виправити. Я ще в понеділок дзвонив на гарячу лінію, де пояснили, що міністр сам має право без попереджень відмовляти".

За словами чоловіка, гурт планував провести чотири концерти в Словаччині та Чехії.

"Ми планували зібрати десятки, якщо не сотні, тисяч гривень. Із одного туру в нас є план, аби привезти, як мінімум дрон".

Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон
Десик Драчук і Наталка Багрій. Фото зі торінки гурту Tik Tu в фейсбуці

Лесик Драчук також є співзасновником фонду "Musicians Defend Ukraine". Саме з цим фондом гурт Tik Tu співпрацює.

"Це фонд, який допомагає музикантам, які воюють на фронті. Наше мистецьке завдання допомагатиі ми спонукаємо всіх наших колег в Україні та в світу, щоб допомагали фінансово,розповсюджували інформацію про тих наших колег, які в лавах ЗСУ, щоб вони могли бути забезпечені бронежилетами, аптечками, машинами, дронами. Ми їздили цього року кілька разів у тури, звідки привозили кошти, залучали партнерів. І, зокрема, була в нас співпраця з німецькою фірмою, яка довірилась нам і задонатила 120 тисяч євро на потреби митців, які на фронті. Завдяки цим коштам ми забезпечували кілька місяців наших хлопців різними засобами: зарядними станціями, генератори, машинами".

За словами музиканта, за рік фонд зібрав більше 10 мільйонів гривень і їх вже реалізовано на потреби армії.

Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон
Музикант Лесик Драчук. Фото зі торінки гурту в фейсбуці

Лесик Драчук каже, вокалістка гурту Tik Tu Наталка Багрій поїхала в тур сама.

"Це будуть репутаційні збитки для багатьох гуртів. Серед моїх знайомих багато хто вже з цим зіткнувся. Можете собі уявити, чи наступного разу організатори в цих європейських країнах захочуть запрошувати українців знову. Я вважаю, що справедливо було б на місці органів, які цим займаються, знайти порушників та покарати їх. Хто виїхав та скористався цією можливістю у власних цілях, а тим, хто сумлінно постійно виконує свою роботу, не заважати, а допомагати".

Тернопільському гурту Tik Tu відмовили у виїзді за кордон
Наталка Багрій на концерті в Чехії. Фото зі торінки гурту Tik Tu в фейсбуці

Нагадаємо, Міністерство культури України розробило зміни до порядку виїзду за кордон артистів, митців та журналістів після скандалу з коміком Андрієм Щегелем.

Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до Міністерства культури України, чому саме гурту Tik Tu було відмовлено у виїзді за кордон. Телефоном спілкувалися з речницею міністерства Олександрою Батій. Коментар пообіцяли надати.

Читайте також

Сергій Жадан закликав випускати артистів за кордон

Вибір редакції

На початок