В ISW пояснили, чому Путін відвідав Маріуполь

В ISW пояснили, чому Путін відвідав Маріуполь

Путін у квартирі місцевих жителіпід час візиту до Маріуполя, Україна, 19 березня 2023 року
Путін у квартирі місцевих жителів під час візиту до тимчасово окупованого Маріуполя, Україна, 19 березня 2023 року, скріншот з відео російських телеканалів / AP

Президент Росії Володимир Путін відвідав окупований Маріуполь 19 березня,  щоб показати себе невразливим лідером, що бере участь у воєнних діях. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Крім того, візит Путіна є відповіддю на ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт за причетність до воєнних злочинів, пов'язаних з депортацією українських дітей.

Візит Путіна до Маріуполя включав постановочні зустрічі з мешканцями, дивну поїздку містом, де за кермом нібито був сам Путін, а також брифінг віцепрем'єр-міністра Росії Марата Хуснулліна щодо відновлювальних робіт у місті, відзначили аналітики. “Кремль, ймовірно, представив перший візит Путіна в окуповану Україну за межами Криму як спонтанну поїздку, щоб зобразити Путіна непереможним лідером воєнного часу, який може без побоювань відвідувати зону бойових дій”, — йдеться в аналітичному звіті.

Путін, ймовірно, обрав Маріуполь, оскільки це місто, захоплене з травня 2022 року, розташоване далеко від лінії фронту. Російські війська та окупаційні чиновники запровадили там суворі заходи безпеки.

Читайте також: "Тягне на місце злочину": в ОПУ прокоментували приїзд Путіна в Маріуполь

“Путін також, ймовірно, мав на увазі, що його візит є відповіддю на ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт за причетність до воєнних злочинів, пов'язаних з депортацією українських дітей, щонайменше 1000 з яких російські чиновники депортували лише з Маріуполя”, — відзначили аналітики.

Путін, ймовірно, намагався представити свою роль у депортації дітей і руйнуванні Маріуполя як таку, що не підпадає під юрисдикцію міжнародного співтовариства, а себе — як такого, що перебуває в безпеці від українських військових за 80 км на північ від Маріуполя.

Візит Путіна до Маріуполя, ймовірно, також повинен був заспокоїти поширений у націоналістичному середовищі страх перед можливим українським контрнаступом на півдні України, додали аналітики.

Що відомо про візит Путіна до Маріуполя

Раніше російські ЗМІ повідомили, що Путін відвідав окупований Маріуполь Донецької області. Згодом цю інформацію підтвердили у Кремлі.

У Маріупольській міськраді зазначили, що приїзд Путіна до Маріуполя відбувся вночі, майже без спілкування з місцевими жителями, про нього повідомили вже постфактум.

"Міжнародний злочинець Путін відвідав окупований Маріуполь. Дивився на "відбудову міста".... уночі. Напевно, щоб при світлі дня не бачити розстріляного міста, вбитого його "визволенням", — йдеться у повідомленні.

Також міськрада нагадала, що під час Другої світової війни Гітлер також відвідував окупований Маріуполь.

Радник міського голови Петро Андрющенко звернув увагу, що із Путіним не було гауляйтерів, ні обласних, ні міста. На думку Андрющенка, центральна влада не довіряє своїм маріонеткам та вважає їх "розхідним матеріалом".

Читайте також

Путін приїхав до окупованого Маріуполя, на Чернігівщині на полігоні загинули четверо військових. 390 день війни. Онлайн

Епіцентром бойових дій залишається Бахмут — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок