"Вагомий аргумент": Байден про ордер на арешт Путіна, виданий МКС

"Вагомий аргумент": Байден про ордер на арешт Путіна, виданий МКС

"Вагомий аргумент": Байден про ордер на арешт Путіна, виданий МКС
. Президент США Джо Байден під час зустрічі з законодавцями у Білому домі, 24 січня 2023 року, фото: AP

Президент США Джо Байден заявив, що ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом для президента Росії Володимира Путіна, "є дуже вагомим аргументом".

Про це політик заявив у коментарі журналісту з CNN

"Я вважаю, що це виправдано", — зазначив Байден.

Водночас американський президент зауважив, що повноваження суду не визнають ні Росія, ні США.

"Питання у тому, що ми також не визнаємо це на міжнародному рівні. Але я вважаю, що це є дуже сильною позицією", — додав він.

Байден також наголосив, що російський президент "явно скоїв воєнні злочини".

Що відомо про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

У Генпрокуратурі України, назвали рішення історичним. За словами генпрокурора Андрія Костіна, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів — понад 1000 сторінок.

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду.

Що відомо про звернення України до МКС

У 2014 та 2015 роках Україна звернулася до МКС із запитами щодо розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених на території України. У 2022-му році було ухвалено необхідні зміни до законодавства, які дозволили Офісу Прокурора МКС повноцінно здійснювати розслідування в Україні. Найближчим часом представництво офісу Прокурора МКС запрацює в Україні.

Прокурори Офісу Генпрокурора щодня працюють в тісному контакті з МКС щодо випадків насильницької депортації українських дітей, зазначають в Офісі Генпрокурора України. Забезпечують роботу представників МКС з потерпілими та свідками. Допомагають в отриманні всієї необхідної інформації. Для цього було підготовлено понад 30 запитів до органів державної влади та місцевого самоврядування.

До МКС було передано понад 40 томів матеріалів кримінального провадження. Зокрема, електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих.

У межах кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 КК України), перевіряється інформація щодо примусової депортації 16 226 дітей. Досудове розслідування триває та здійснюється СБУ.

Читайте також

Наслідки для Росії будуть катастрофічно страшними: Данілов прокоментував рішення МКС щодо арешту Путіна

"У справі є реальна перспектива": Зеленський про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Заступник голови британського уряду про рішення МКС: Путіну стане складно пересуватися світом

У МЗС Росії назвали "юридично нікчемним" рішення МКС щодо арешту Путіна

На початок