Заступник голови британського уряду про рішення МКС: Путіну стане складно пересуватися світом

Заступник голови британського уряду про рішення МКС: Путіну стане складно пересуватися світом

Заступник голови британського уряду про рішення МКС: Путіну стане складно пересуватися світом
Заступник голови уряду Великої Британії Домінік Рааб, фото: AP

У зв'язку з рішенням Міжнародного кримінального суду Володимиру Путіну найближчим часом буде дуже складно переміщатися світом, оскільки є багато країн, які підтримують МКС, і у яких є зобов'язання арештувати президента Росії.

Про це заявив заступник прем'єр-міністра Великої Британії Домінік Рааб, передає BBC.

"Це буде, як я підозрюю, довгий процес, але те саме говорили про Югославію, про Руанду, і багато людей, відповідальних за кровопролиття, у результаті опинилися в суді. Я думаю, що вже найближчим часом для президента Путіна буде дуже складно переміщатися світом", — зазначив Рааб.

Він наголосив, що зараз важливо, щоб ті члени міжнародної спільноти, які підтримують МКС переконалися в тому, що суд має достатню підтримку у розслідуванні, у криміналістичній експертизі, в опитуванні свідків.

Читайте також: "У справі є реальна перспектива": Зеленський про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

За словами політика, саме над цим зараз працюють у Лондоні спільно з голландськими колегами та партнерами по всьому світу.

"Воно (звинувачення — ред.) зосереджене на злочинах проти дітей, насильницькій депортації дітей з України до Росії, жахливому злочині, який явно суперечить усім основним правилам і нормам ведення війни. І я вважаю, що це цілком правильно, що існує відповідальність за цей злочин без шкоди для будь-яких інших рішень МКС", — додав Рааб.

Що відомо про видачу міжнародного ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

У Генпрокуратурі України, назвали рішення історичним. За словами генпрокурора Андрія Костіна, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів — понад 1000 сторінок.

Водночас речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду.

Читайте також

Наслідки для Росії будуть катастрофічно страшними: Данілов прокоментував рішення МКС щодо арешту Путіна

На початок