Як поліпшити умови проживання переселенців на Тернопільщині – говорили на міжнародному форумі

Як поліпшити умови проживання переселенців на Тернопільщині – говорили на міжнародному форумі

Як поліпшити умови проживання переселенців на Тернопільщині – говорили на міжнародному форумі
Фото: ТОВА

У Тернополі відбувся міжнародний форум, на якому обговорили проблеми внутрішньо переміщених осіб в області та способи їх вирішення. Його організували під час програми "Єднання заради дії". Про це розповіла регіональна координаторка цієї програми Яна Шкуратова.

За її словами, участь у заході взяли участь представники влади, благодійних організацій, міжнародні донори та внутрішньо переміщені особи.

"Першочергово обговорили працевлаштування і самозайнятість, релокації бізнесів".

Яна Шкуратова
Яна Шкуратова. Суспільне Тернопіль

Під час форуму також організували ярмарок, на якому переселенці, які тепер живуть на Тернопільщині, представили свої бізнеси.

Благодійний ярмарок
Благодійний ярмарок. Суспільне Тернопіль

Оксана Ліхтіна переїхала до Тернополя з Луганська в 2014 році. До війни працювала бухгалтеркою, в Тернополі почала займатися вишивкою.

"Коли ми приїхали, то у нас була маленька дитина. Ми з чоловіком ходили ремонтували квартири, брали з собою дитину, вона спала на стільцях. Важко було трохи з роботою. Потім я влаштувалася в вишивальний цех, навчилася вишивати і мені це сподобалося. І коли постало питання, то я уже знала, і була грантова програма на підтримку, яка дозволяла отримати обладнання для своєї діяльності. По-тихенько я навчилася сама кроїти, шити, вишивати і зараз це моя маленька справа, я шию вдома".

Оксана Ліхтіна
Оксана Ліхтіна. Суспільне Тернопіль

Взяв участь у форумі голова представництва Управління ООН з гуманітарних питань Антон-Йозеф Хаген.

"Ми плануємо продовжувати підтримувати переселенців, як ми це робили в минулому році. План гуманітарного реагування на 2023 рік передбачає допомогу понад 11 млн переселенців в Україні і для цього нам потрібно 4 мільярди доларів. Ми вже почали фандрайзингові компанії, де залучаємо міжнародних донорів, щоб покрити потреби, які зараз існують в Україні".

Антон-Йозеф Хаген
Антон-Йозеф Хаген. Суспільне Тернопіль

Адвокаційна менеджерка програми "Єднання заради дії" Валерія Вершиніна розповіла для чого організували цей форум.

"Протягом 2022-2023 років ми напрацьовуємо шляхи покращення комунікації й інтеграційних програм для переселенців. Для нас особливо важливо, що тут, у Тернополі, створюється Рада ВПО при обласній адміністрації. Це консультативно-дорадчий орган, який посилює голос переселенців, дає можливість краще вивчати, аналізувати їхні потреби та шукати способи вирішення".

Валерія Вершиніна
Валерія Вершиніна. Суспільне Тернопіль

На сьогодні в Тернопільській області зареєстровано 80 тисяч внутрішньо-переміщених людей, розповіла Яна Шкуратова.

Міжнародний форум у Тернополі
Міжнародний форум у Тернополі. Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок