У Києві скоротять комендантську годину — КМВА

У Києві скоротять комендантську годину — КМВА

У Києві скоротять комендантську годину — КМВА
. Суспільне/Єлизавета Сервантинська

У Києві планують скоротити тривалість комендантської години. Із 26-го березня 2023 року вона триватиме з 00:00 до 05:00 щодня. Про це повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації у Telegram.

Зазначається, що наразі триває процедурне узгодження щодо термінів і порядку зміни тривалості комендантської години в Києві.

"Найвірогідніше з 26-го березня 2023 року комендантська година в столиці України скоротиться. Починаючи від вказаної дати, вона триватиме з 00:00 до 05:00 щодня", — йдеться у повідомленні.

У КМВА поінформували, що питання комендантської години розглядалося регулярно. Наразі зменшення комендантської години узгоджується з метою покращення логістичного забезпечення в столиці України, сприяння сталому розвитку промисловості, підприємництва та економіки в цілому.

Новий період комендантської години дозволить збільшити час руху громадського транспорту для зручності киян та гостей міста. Також скорочення тривалості має сприяти зменшенню соціальної напруги, нарощенню виробництва, створенню нових робочих місць. Підприємства сфери обслуговування також матимуть змогу подовжити час свої роботи,— зазначають у КМВА.

Але в адміністрації нагадують, що загрози для столиці та її мешканців досі існують. І якщо виникнуть підстави — безпекові заходи можуть бути посилені. Зокрема, і тривалість комендантської години може бути збільшена.

Що відомо про комендантську годину у Києві

У Києві створили комендатуру наприкінці березня 2022 року, аби забезпечити необхідні заходи під час введення комендантської години та встановлення режиму світломаскування.

З 1 вересня у столиці ввели нові перепустки для пересування автотранспорту в комендантську годину. Вони мають складнішу систему захисту, ніж попередні.

На сайті Київради зареєстрували петицію, у якій пропонується зменшити тривалість комендантської години — з 00.00 до 5.00, оскільки містяни не встигають вчасно дістатись додому.

У Києві в лютому цього року ввели новий зразок спецперепусток, які необхідні для пересуванням містом під час комендантської години. Старі перепустки можна було замінити на нові з 1 до 15 лютого у комендатурі столиці.

Читайте також

Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок

Киян та гостей міста запрошують на безплатні екскурсії на вихідних

Росія продовжує атакувати Бахмут, Зеленський може провести перемовини із президентом Китаю. 387 день війни. Онлайн

На початок